Rubriky | Evropa

Ministr: Francie je totálně zruinovaná

Zveřejněno 31 ledna 2013 autorem FreePub

Francouzský ministr práce zpochybnil hospodářskou politiku prezidenta Francois Hollandeho.

Ministr připouští, že je jeho země „naprosto zruinovaná.“ Tyto připomínky řekl Michael Sapin během úterního rozhlasového rozhovoru, také varoval před Hollandeho politikou „daní a výdajů“, která donutila mnoho vysoce postavených lidí odejít do zahraničí.

„Máme zde stát, ale stát, který je zruinovaný,“ řekl Sapin a dodal: „To je důvod, proč jsme museli snížit deficit a nic nás od tohoto cíle neodvrátí.“

Francouzský ministr financí Pierre Moscovici podal okamžitou reakci a řekl, že tyto poznámky byly „nevhodné“.

Mezitím nedávný průzkum ve francouzském deníku Le Figaro ukázal, že 80% obyvatel souhlasí s pohledem Sapina. Sapinovy poznámky přichází v době, kdy se Hollande snaží vylepšit obraz francouzské ekonomiky po slibu, že sníží deficit země skrze výdajové škrty v hodnotě 60 miliard eur a zvýšení daní v hodnotě 20 miliard eur během následujících pěti let.

Podle údajů zveřejněných Národním francouzským statistickým institutem (INSEE) v září 2012 francouzský národní dluh dosáhne 90% hrubého domácího produktu (HDP). Evropa se ponořila do finanční krize na začátku roku 2008. Zhoršení dluhové krize donutilo vlády Evropské unie přijmout tvrdá úsporná opatření a tvrdé ekonomické reformy, které spustily případy sociálních nepokojů a masivní protesty v mnoha evropských zemích.

Překlad článku France is totally bankrupt: French employment minister
presstv.ir/detail/2013/01/30/286361/france-is-totally-bankrupt-min

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat