Rubriky | Ameriky

Tags |

Mladík strávil tři roky ve vězení bez odsouzení

Zveřejněno 23 listopadu 2013 autorem FreePub

Mladý teenager z Bronxu strávil tři roky ve neslavném vězení Rikers Island, aniž by byl odsouzen.

Kalief Browder byl nejprve 14. května 2010 zadržen na cestě domů poté, co neznámý jedinec identifikoval tohoto chlapce (tehdy mu bylo 16 let) jako osobu, která ho před několika týdny okradla. Browder byl obviněn z loupeže druhého stupně a protože neměl peníze na kauci ve výši 10 000 dolarů, byl převezen na Rikers Island.

Případ nikdy nešel k soudu a Browder mezitím trpěl na Rikers Island, dokud nebylo obvinění bez vysvětlení ukončeno v červnu 2013.

„Žádná omluva, prostě nic,“ řekl Browder o svém propuštění pro místní televizi WABC. „Jen řekli: „Aha, případ zamítnut.““

Po dobu více než dvou a půl let, během jeho pobytu ve vězení, mu byla nabízena dohoda, která by ho propustila na podmínku. Browder ji však nechtěl přijmout, protože by tím přiznal svou vinu.

Huffington Post uvedl, že Browder v říjnu podal žalobu na okresního prokurátora v Bronxu, na město New York, na policii v New Yorku a na další.

>> Havaj chce zakázat GMO plodiny
>> Nejnovější americký bezpilotní letoun létá, plave a jezdí po zemi [VIDEO]
>> NSA se zaměřuje na ekonomickou špionáž [VIDEO]

Ve své stížnosti tvrdí, že byl „fyzicky napaden a zbit“ chovanci i policisty, dokonce mu bylo odepřeno jídlo a strávil více než 400 dní na samotce. Žaloba rovněž tvrdí, že policisté odepřeli Browderovi možnost vzdělávání a že se nejméně šestkrát pokusil o sebevraždu.

Podle Paula Prestia, Browderova právníka, utrpěl teenager psychické problémy.

„Potřebujeme někoho, kdo je za to zodpovědný,“ řekl Prestia pro Huffington Post. „Tohle nemůže projít bez povšimnutí. Vzhledem k tomu, že Browder může být finančně odškodněn – přestože mu to nevrátí zpět ztracené roky – může tak mít šanci na úspěch.“

Kancelář okresního zastupitelství se k případu nevyjádří, protože je zatím uzavřen. Browderova tvrzení o násilí na Rikers Island ale způsobily nezávislé přezkoumání norem v oblasti duševního zdraví vězňů, které bylo uveřejněno tento měsíc. Zhruba 40% vězňů bylo shledáno duševně nemocnými, použití síly se od roku 2004 ztrojnásobilo a pokusy o sebevraždu či sebepoškození vzrostly až o 75%.

Přezkum navrhl vyloučit používání samovazby pro duševně nemocné pacienty a doporučuje spojit se s nemocnicí kvůli terapeutickým službám.

>> CIA šmírovala finanční údaje Američanů [VIDEO]
>> USA chtějí postavit v Jemenu nové Guantanamo
>> Mainstreamoví novináři odhalili vládní lži kolem útoků z 11. září

Překlad článku Teen spends 3 years in infamous New York jail without ever being convicted
rt.com/usa/teen-jailed-without-conviction-101/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat