Rubriky | Svět

Monsanto bylo zvoleno korporátním zlem roku 2013

Zveřejněno 18 června 2013 autorem FreePub

Monsanto vyhrálo v letošním hlasování.

Monsanto dokonce porazilo Federální rezervní systém a McDonald’s a to s velkým náskokem.

Společnost, která zdánlivě ustává obrovskou negativní publicitu, dostala neuvěřitelných 51% hlasů v anketě na webu NaturalNews [web], která žádala účastníky, aby hlasovali o „největší korporátní zlo“ na světě v letošním roce.

Federální rezervní systém – unikátní veřejně-soukromý subjekt, který není ani korporace, ani vládní agentura – se umístil na druhém místě s 20% hlasů.

Seznam korporací z ankety je sbírka korporátních kolosů, které jsou již roky nenáviděné, ale Monsanto, se sídlem v Creve Coeur v Missouri, je všechny porazila.

Průzkum, kterého se zúčastnilo 16 000 čtenářů, reprezentuje skupinu účastníků, kteří se vybrali sami, z nichž mnozí bojují proti Monsantu, které produkuje geneticky modifikované organismy a jiné kontroverzní produkty.

>> Články na toto téma naleznete pod tagem [MONSANTO]

Zde jsou výsledky:

Monsanto 51%

Federal Reserve 20%

British Petroleum 9%

Halliburton 5%

McDonald’s 3%

Pfizer 2%

Merck 2%

Wal-Mart 2%

Nestle 1%

Ostatní 7%

Výsledek však není překvapující vzhledem k tomu, do jaké míry Monsanto pohání své GMO aktivity, ale stejně tak to dělají i jiné firmy – DuPont, Syngeta AG a Dow Chemical Company, ty také vytváří a prodávají GM produkty, z nichž některé končí v potravním řetězci.

Rozdíl je v tom, že se Monsanto stalo hlavní tváří GMO průmyslu. Od chvíle, kdy se v roce 2008 zaměřil dokumentární film „Potraviny a.s.“ na Monsanto, jako hlavního nepřítele ve válce o potraviny, tak Monsanto nemají rádi vzdělaní jedlíci, občané dbající o své zdraví a ekologové.

Jak napsal editor NaturalNews Mike Adams -první místo Monsanta v anketě je do značné míry odrazem jeho špatné pověsti mezi obyvatelstvem.

„Odpověď, obávám se, je, že se Monsanto chová jako zlá korporace, která předstírá, že je andílek,“ napsal Adams. „Na svém webu Monsanto dělá orgie o tom, jak tato korporace zachraňuje život na planetě Zemi.“

Částečný překlad článku Monsanto Named 2013’s ‚Most Evil Corporation‘ In New Poll
ibtimes.com/monsanto-named-2013s-most-evil-corporation-new-poll-1300217

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat