Monsanto přispívá každých 30 minut k sebevraždě zemědělce

Zveřejněno 12 března 2013 autorem FreePub

Indičtí zemědělci nyní páchají sebevraždy v rekordním počtu.

Největší vlna sebevražd v lidské historii – indičtí zemědělci nyní páchají sebevraždy v rekordním počtu. Bylo to několikrát hlášeno ve zprávách, dokonce i v těch mainstreamových, ale přesto se s tímto problémem nic neudělalo. Semena od Monsanta, která jsou předražená a neefektivní, ženou farmáře k sebevraždám. Možná jde až o čtvrt milionu sebevražd zemědělců za posledních 16 let.

Podle údajů 17 638 indických zemědělců spáchalo sebevraždu v roce 2009 – jedna smrt každých 30 minut. V roce 2008 Daily Mail označil kontinuální a znepokojující sebevraždy jako „geneticky modifikovanou genocidu.“ Kvůli selhání sklizní a přemrštěným cenám, které ožebračí chudé farmáře, začali indičtí farmáři páchat sebevraždu.

Často páchají sebevraždu tak, že vypijí insekticid, který jim dodává Monsanto. Jde o hrůzné svědectví ukazující rozsah, v jakém Monsanto zničilo životy nezávislých a tradičních farmářů.

Míra sebevražd se navíc v roce 2002 zvýšila, když Monsanto zavedlo novou Bt bavlnu. Není divu, že velkého procento mrtvých farmářů tvoří ti, kteří pěstovali bavlnu. Dr. Mercola, chiropraktický lékař, který vzdělává svět o přirozeném zdraví, v poslední době viděl ničení tradičních farmářů z první ruky.

Mnoho rodin je nyní zničených díky masovým sebevraždám, jsou ekonomicky zruinované a musí bojovat proti hladu.

„Jsme zničení,“ řekl 38letá manželka mrtvého muže. „Koupili jsme si sto gramů semen Bt bavlny a naše úroda dvakrát selhala. Můj muž dostal deprese. Odešel na pole, lehl si a spolkl insekticid.“

V Indii je okolo 60% populace závislých přímo či nepřímo na zemědělství. Zásah Monsanta nemá jen rozměr zásahu od tradičního a trvale udržitelného zemědělství, ale i mnohem závaznější rozměry.

Překlad článku Monsanto’s GMO Seeds Contributing to Farmer Suicides Every 30 Minutes
http://naturalsociety.com/monsantos-gmo-seeds-farmer-suicides-every-30-minutes/

Komentáře
  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

  • Rumiel Daymiel 27.5.2019 at 2.32

    Great blog, good read and informative.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat