Monsantův Roundup poškozuje DNA

Zveřejněno 07 ledna 2013 autorem FreePub

Důvody, proč se při aplikaci herbicidů nosí masky a proč jsou kolem nedávno postříkaných pozemků varovné cedule?

Je známo, že vystavení herbicidu způsobuje závažné zdravotní komplikace.

Nový výzkum nedávno ukázal, že glyfosát, hlavní účinná látka v Roundupu firmy Monsanto, způsobuje poškození DNA a buněk v ústech a v krku. Vzhledem k tomu, že je inhalace herbicidů běžná, je to dostatečným důvodem ke znepokojení nad nebezpečností těchto látek, které se používají ve velkém množství.

Institut vědy ve společnosti tvrdí:
„…Monsantova verze glyfosátu jménem Roundup Ultra Max způsobuje poškození buněk a DNA, včetně chromozomálních abnormalit, a nakonec při vyšších koncentracích úmrtí buněk. Důležité je, že k poškození DNA došlo v koncentraci nižší, než je potřeba pro poškození buněk, což naznačuje, že poškození DNA bylo způsobeno přímo glyfosátem, a ne nepřímým důsledkem buněčné toxicity.“

Výzkum přichází krátce poté, co bylo prokázáno, že Monsantův Roundup zabíjí lidské ledvinové buňky – a to dokonce i při nízkých dávkách. Vědci ve výzkumu zjistili, že je Monsantův biopesticid Bt přímo toxický vůči lidským buňkám.

Zjistili, že pouhých 100 částic z milionu (100 ppm) biopesticidu vedlo k buněčné smrti a pouhých 57,2 ppm Roundupu stačilo na zabití poloviny buněčné populace v jejich výzkumu. Ukázalo se, že je Roundup škodlivý i při množstvích 200krát menších, než při kterých se používá v zemědělství.

Přestože se myslí, že se škody způsobené glyfosátem a Roundupem týkají jen lidí postříkaných herbicidem, tak Roundup může poškodit zdraví milionům lidí. Nejen že se Roundup sprejuje na potraviny, které jíme, ale používá jej i mnoho domácností. Roundup je tak rozšířený, že byl zjištěn u 41 procent z 140 testovaných vzorků podzemních vod v Katalánsku ve Španělsku. A co víc, nedávná německá studie zjistila glyfosát ve všech testovaných vzorcích moči v koncentracích 5 až 20krát větších, než je povolený limit pro pitnou vodu.

I přes důkazy proti Monsantu tato společnost prodává své zdraví ohrožující produkty.

Překlad článku Monsanto’s Roundup is Causing DNA Damage
http://naturalsociety.com/monsantos-roundup-is-causing-dna-damage/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat