Rubriky | Afrika

Tags | ,

Nášlapná mina zabila v Mali 4 civilisty

Zveřejněno 09 února 2013 autorem FreePub

Nejméně čtyři civilisté byli zabiti výbuchem nášlapné miny na severu Mali.

Smrtící výbuch se stal ve čtvrtek mezi městy Douentza a Gao, zhruba 320 km východo-jihovýchodně od Timbuktu. Zprávy říkají, že podobný výbuch ve stejném regionu zabil nejméně dva malijské vojáky před šesti dny.

Ve středu Francie řekla, že chce mírovými silami OSN nahradit Afrikou vedenou Mezinárodní podpůrnou misi v Mali (AFISMA).

Francie zahájila válku v Mali 11. ledna pod záminkou zastavení postupu rebelských bojovníků. Tisíce lidí v Mali byly nuceny opustit své domovy uprostřed francouzské války, která zahrnuje zhruba 3500 vojáků na zemi podporovaných bitevními letouny, vrtulníky a obrněnými vozidly.

Válka po sobě zanechala tisíce obyvatel Mali bez domova. 1. února Amnesty International odsoudila „vážné porušování lidských práv“, včetně zabití „tří dětí“ ve francouzské válce v Mali.

Amnesty International řekla, že jsou „důkazy, že nejméně pět civilistů, včetně tří dětí, bylo zabito při náletu“ provedeném francouzskými silami proti místním bojovníkům.

Někteří političtí analytici se domnívají, že jedním z důvodu francouzské války v Mali je přítomnost opuštěných přírodních zdrojů, například zlata a uranu.

Překlad článku Landmine kills 4 civilians in Mali
presstv.ir/detail/2013/02/08/287851/landmine-kills-4-civilians-in-mali

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat