Nejprodávanější herbicid od Monsanta způsobuje neplodnost

Zveřejněno 17 dubna 2013 autorem FreePub

Studie zjistila, že herbicid Roundup od Monsanta může být zodpovědný za neplodnost.

Po zhodnocení mnoha již dobře zdokumentovaných negativních dopadech Roundupu na životní prostředí a živé bytosti to není překvapivé.

Vědci testovali Roundup na dospělých samcích krys v koncentracích od 1 do 10 000 ppm a zjistili, že během 1 až 48 hodin vystavení tomuto herbicidu byly poškozeny nebo zabity testikulární buňky dospělých krys. Podle studie dokonce i koncentrace 1 ppm Roundupu byla schopna ovlivnit testované subjekty tak, že se jim snížila koncentrace testosteronu až o 35%.

Jak mohou tak malé koncentrace mít tak vážné následky na rozmnožovací systém? Roundup, jehož hlavní složkou je glyfosát, je známý také tím, že poškozuje žlázy s vnitřní sekrecí.

Stejně jako BPA, herbicidy na bázi glyfosátu mají schopnost měnit přirozenou hormonální rovnováhu v lidském těle, čímž způsobují řadu zdravotních rizik i při nízkých koncentracích. Tyto chemikálie jsou dostatečně silné na to, aby ovlivnily váš metabolismus, chování a náladu, pohlavní orgány a dokonce i vyvolaly rakovinu.

To částečně přispívá k počtu mužů se sníženou plodností. Není žádným překvapením, že je nechvalně známá společnost Monsanto zodpovědná za další problémy s lidským zdravím ve velkém měřítku.

Je důležité, aby se kvůli otázce zdraví zabránilo dalším postřikům herbicidy a pesticidy. Kromě vyhnutí se potravinám, které byly poskvrněny pesticidy, můžete také zvážit investice do vodního filtru.

Karcinogenní chemikálie Roundup obsahuje glyfosát , u kterého bylo zjištěno, že znečišťuje podzemní vody v oblastech, kde byl použit.

Být si vědom hormonálních disruptorů, kterým čelíte ve svém každodenním životě, jako je Roundup a BPA, je nyní nutností. I ta nejmenší úroveň expozice může mít velké negativní dopady.

Překlad článku Monsanto’s Best-Selling Herbicide Roundup Linked to Infertility
http://naturalsociety.com/monsantos-best-selling-herbicide-roundup-linked-to-infertility/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat