Rubriky | Evropa

Největší papírenská firma Evropy propustí 860 lidí

Zveřejněno 19 ledna 2013 autorem FreePub

Tato firma propustí zaměstnance po celém světě poté, co krize eurozóny snížila poptávku po papíru.

Potápějící se evropská ekonomika má vliv na použití a potřebu papíru, řekla ve čtvrtek finská papírenská firma UPM (United Paper Mills)-Kymmene. Dodávky grafických papírů výrazně převážily poptávku v Evropě.

„Pokračující problémy v evropské ekonomice výrazně ovlivnily spotřebu papíru, zhoršují účinek strukturálních změn v koncovém použití papíru a vedou k dalšímu poklesu poptávky po grafických papírech v Evropě,“ uvedla UPM v prohlášení.

„UPM plánuje trvale snížit kapacitu papíru v Evropě o dalších 580 000 tun,“ dodala společnost.

Finský papírový výrobce se nyní snaží významně snížit výdaje prostřednictvím uzavření papírenských strojů, které jsou „na konci svého technického věku“ nebo mají „špatnou rentabilitu,“ řekl prezident UPM Paper Business Group Jurki Ovaska.

Pokles poptávky po papíru v Evropě začal v roce 2005 jako následek dluhové krize, nezaměstnanosti a úsporných opatření, která nutí lidi hledat levnější alternativy novin a časopisů.

Evropa se ponořila do finanční krize na začátku roku 2008. Zhoršení dluhové krize donutilo vlády Evropské unie přijmout tvrdá úsporná opatření a tvrdé ekonomické reformy, které spustily případy sociálních nepokojů a masivní protesty v mnoha evropských zemích.

Překlad článku Europe’s second largest paper firm to cut 860 jobs amid EU crisis
presstv.ir/detail/2013/01/17/284088/europe-2nd-largest-paper-firm-to-cut-jobs

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat