Nelsona Mandelu cvičil izraelský Mossad

Zveřejněno 22 prosince 2013 autorem FreePub

Nelson Mandela absolvoval školení se zbraněmi od Mossadu.

Bývalý jihoafrický vůdce, který zemřel 5. prosince, údajně v roce 1962 absolvoval školení o zbraních od agentů Mossadu, krátce před svým zatčením a desítkami let trvajícím věznění v Jižní Africe, uvedl deník Haaretz.

Dopis z Izraelského státního archivu ukazuje, že Mandela pod přezdívkou přistoupil k izraelskému velvyslanectví v Etiopii ve snaze získat podporu pro Africký národní kongres v boji proti bílé vládě v Jižní Africe.

Jak si možná vzpomínáte, před třemi měsíci jsme diskutovali o případu praktikanta, který přišel na [izraelské] velvyslanectví v Etiopii pod jménem David Mobsari, který přišel z Rhodesie,“ píše se v dopise. „Výše uvedený muž dostal školení od Etiopanů [podle Haaretz jde o kódové označení agentů Mossadu] týkající se juda, sabotáže a zbraní.

Dopis dodal, že tento jedinec ukázal zájem o metody Haganahu, židovské undergroundové polovojenské skupiny, která bojovala proti britské nadvládě.

Mladý Mandela nelegálně navštívil další africké země, včetně Alžírska, Egypta a Ghany.

Dopis pokračuje: „Pozdravil naše muže slovem „šalom“, byl obeznámen s problematikou židovství a Izraele a budil dojem intelektuála.“

Tehdy bylo poznamenáno, že muž, který se představil jako David Mobsari, byl ten stejný muž, který byl nedávno zatčen v Jižní Africe, kde byl usvědčen ze spiknutí s cílem svrhnout vládu.

Nyní se z fotografií, které byly publikovány tisku o zatčení v Jižní Africe, že praktikant z Rhodesie použil přezdívku a oba muži jsou jedna osoba.

Později ručně napsané poznámky k dopisu, které byly objeveny před několika lety studentem, který zkoumal vztah mezi Izraelem a Jižní Afrikou, potvrdily, že muž, který přistoupil k izraelskému velvyslanectví byl ve skutečnosti Mandela, uvedl Haaretz.

Webové stránky izraelského ministerstva zahraničí se zmiňují o dokumentu, který potvrzuje setkání Mandely a izraelského úředníka v Etiopii v roce 1962. Nicméně neuvádí žádný důkaz o zvláštním výcviku od Mossadu.

Zápis ze dne 9. prosince 2013 uvádí: „Izraelský státní archiv vlastní dokument (není dostupný pro veřejnost), který ukazuje, že se Mandela (pod smyšlenou identitou) setkal s neoficiálními představiteli Izraele v Etiopii v roce 1962…Izraelský představitel si nebyl vědom Mandelovy pravé identity. Místo toho oba dva diskutovali o izraelských problémech na Blízkém východě, Mandela ukázal velká zájem o toto téma. Teprve po jeho zatčení v roce 1962 a návratu do Jižní Afriky se Izrael dozvěděl pravdu.

Mandela, který zemřel letos 5. prosince ve věku 95 let, strávil více než 27 let svého života za mřížemi. Propuštěn byl v roce 1990, pracoval společně s prezidentem F. W. de Klerkem na zrušení apartheidu a vytvoření mnohonárodnostních voleb v roce 1994.

10. května 1994 se stal Mandela prvním jihoafrickým černošským prezidentem.

 

Překlad článku Nelson Mandela ‘received weapons training’ from Mossad – report
rt.com/news/mandela-israel-mossad-training-601/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat