Rubriky | Asie a Pacifik, Evropa

Německo prodává zbraně arabským státům, aby ochránilo Izrael

Zveřejněno 01 března 2013 autorem FreePub

Prodej zbraní státům Perského zálivu údajně ochrání Izrael.

Německý ministr obrany Thomas de Maiziere řekl, že prodej zbraní do arabských přímořských států v Perském zálivu je zaměřen na ochranu Izraele. Tyto poznámky přichází v době, kdy je Německo hodně kritizované za dramatický nárůst prodeje zbraní do arabských států, jako je Saúdská Arábie, i přes jejich špatnou pověst ohledně lidských práv.

De Maiziere dodal, že je obrana Izraele před Íránem mnohem důležitější než situace lidských práv v Saúdské Arábii.

Podle zprávy publikované v novinách Süddeutsche Zeitung 22. února německý vývoz zbraní do arabských států v Perském zálivu dosáhl 1,42 miliard eur za rok 2012. Zpráva dodává, že je Saúdská Arábie největším odběratelem ze států Perského zálivu, mezi které patří i Bahrajn, Kuvajt, Omán, Katar a Spojené arabské emiráty.

Čísla ukazují, že německý vývoz zbraní do Perského zálivu se zvýšil více než devětkrát.

Předseda Křesťanské sociální unie (CSU) Volker Kauder v německém parlamentu obhajoval prodej zbraní Německa do Saúdské Arábie. Německému týdeníku Welt am Sonntag řekl, že ačkoli v Saúdské Arábii neexistuje náboženská svoboda a jsou tam antisemitské tendence, tak hraje tento stát významnou roli v regionu a je protiváhou proti Íránu.

V prosinci 2012 dala německá kancléřka Angela Merkelová zelenou mnohamilionovému obchodu se zbraněmi se Saúdskou Arábií. Evropa je po USA a Rusku třetím největším vývozcem zbraní.

Podle zprávy Amnesty International byla německá výzbroj, včetně střelných zbraní, střeliva a vojenských vozidel, masivně nasazena na Blízkém východě a v severní Africe k potlačení pokojných protestů.

Překlad článku Germany sells arms to Arab states to protect Israel
presstv.ir/detail/2013/02/27/291093/germany-arms-arabs-to-protect-israel

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat