Rubriky | Evropa

Němečtí pracovníci Lufthansy stávkují

Zveřejněno 22 dubna 2013 autorem FreePub

Stávkují dnes na jeden den na protest proti neúspěšnému jednání o platech.

Donutili tak společnost zrušit většinu svých letů. Stávka ovlivnila téměř 1800 letů, v pondělí jich nebylo zrušeno pouze 32.

Německé odbory jménem Verdi [jejich web] svolaly stávku po třech neúspěšných kolech jednání s managementem společnosti o platech.

Verdi požadují 5,2-procentní nárůst platů pro 33 000 zaměstnanců pozemního personálu společnosti Lufthansa plus pro zaměstnance různých dceřiných společností a pro palubní průvodčí.

Člen rady Lufthansy Stefan Lauer řekl, že jde de fakto o všeobecnou stávku a dodal, že tato akce „nebude mít odůvodnění s ohledem na současný stav jednání.“

Lufthansa předložila minulý týden nabídku zvýšení platů o 1,2% od října letošního roku a o dalších 0,5% v roce 2014. Dohoda by trvala 29 měsíců, ale neobsahovala by pracovní záruky.

Verdi označily nabídku za „skandální“ a obvinily Lufthansu, že „hraje na strach zaměstnanců o jejich budoucnost a zaměstnání.“

Lufthansa potřebuje snížit náklady, aby se vyrovnala s vysokými cenami pohonných hmot, se silnou konkurencí evropských dopravců a s dalšími mezinárodními leteckými společnostmi.

21. března Verdi provedly půldenní výstražnou stávku, při které bylo zrušeno téměř 700 letů z celkových 1800.

Překlad článku Germany’s Lufthansa workers hold strike
presstv.ir/detail/2013/04/22/299616/germanys-lufthansa-workers-hold-strike

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat