Rubriky | Evropa

Nezaměstnanost italské mládeže dosáhla 36-letého rekordu

Zveřejněno 09 června 2013 autorem FreePub

40% mladých Italů je bez práce.

Italský národní statistický úřad Istat [web] v pátek uvedl, že míra nezaměstnanosti Italů ve věku 15 až 24 let se zvýšila v dubnu na 40,5% – jde tak o největší nezaměstnanost italské mládeže od roku 1977, kdy úřad začal sbírat data. [zdroj]

Celková nezaměstnanost v dubnu prudce stoupla v dubnu na 12% z březnových 11,9%, uvedl Istat.

Tvrdá úsporná opatření, škrty ve výdajích a penzijní změny zavedené vládou italského premiéra Maria Montiho způsobily vážné obavy u mnoha lidí, kteří se potýkají se špatnou ekonomikou země.

„Budoucnost je neradostná. Vůbec nic se neudělalo, aby nám pomohli získat zaměstnání. Jedná se o systém, který je sám o sobě zaměřen proti mladým lidem,“ řekl mladý nezaměstnaný Ital pro Press TV.

Italové uspořádali řadu protestů proti vysoké nezaměstnanosti, ekonomickým problémům a utrpení kvůli sérii vládních úsporných opatření.

Vláda tvrdí, že jsou reformy zapotřebí pro vytváření pracovních míst, zvýšení hospodářské soutěže a snížení nákladů v ekonomice.

Itálie zažívá recesi od třetího čtvrtletí roku 2011, kdy její ekonomika poklesla o 0,2% a o 0,7% v letošním čtvrtém čtvrtletí.

Během posledních deseti let byla Itálie nejpomaleji rostoucí ekonomikou v eurozóně.

Zhoršující se dluhová krize donutila státy Evropské unie přijmout tvrdá úsporná opatření a tvrdé ekonomické reformy, které spustily obrovské demonstrace v mnoha evropských zemích.

Překlad článku Italy youth unemployment rate hits 36-year high

presstv.ir/detail/2013/06/01/306535/italy-youth-jobless-rate-at-36yr-high/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat