Rubriky | Evropa

Nezaměstnanost v Itálii dosahuje závratných čísel

Zveřejněno 15 února 2013 autorem FreePub

Italská nezaměstnanost dosáhla alarmující míry, odborníci mluví o možném kolapsu rodinné podpory.

Kolem tří milionů Italů je registrovaných jako nezaměstnaní, nezaměstnanost tak vzrostla za jeden rok téměř o dvě procenta, za prosinec 2012 jde v Itálii o nový rekord. Počet mladých lidí, kteří jsou závislí na svých rodičích a žijících ze dne na den se také výrazně zvýšil.

„To co máme na přežití po dobu jednoho měsíce je v této tašce. Jsem velmi nadšený, když najdu něco pro své dítě,“ řekl nezaměstnaný 56 let starý Salvatore s odkazem na charitativní leták, na kterém závisí život jeho rodiny.

Salvatore, který pracoval na třech kontinentech a mluví třemi jazyky, je zpět v Itálii poté, co pracoval jako maestro v italské luxusní restauraci v Ekvádoru.

Analytik z Centra Dondena pro výzkum sociální dynamiky (Dondena Centre for Research on Social Dynamics) v Miláně říká, že tato situace je „hospodářská a sociální katastrofa.“

„Tito mladí lidé nebudou ekonomicky nezávislí, jako předchozí generace ve stejném věku,“ řekl Arnstein Aasve. „Takže věci jsou odkládány: hledání stabilních zaměstnání, koupě domu, založení rodiny, děti …“

Míra nezaměstnanosti v jižním regionu Kampánie je dvakrát tak větší než v severní Lombardii, na jihu jsou mzdy o 17% menší. Statistiky ukazují, že míra nezaměstnanosti se u absolventů jeden rok po vystudování zdvojnásobila mezi roky 2007 a ​​2011, dosáhla 19%.

V současné době se 85% mladých, vzdělaných a kvalifikovaných Italů obává nejisté pracovní budoucnosti.

Překlad článku Italy unemployment crisis reaches alarming rate
presstv.ir/detail/2013/02/14/288969/italy-unemployment-hits-alarming-levels

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat