Rubriky | Svět

Noam Chomsky se pustil do lidí nevěřících v oficiální verzi 9/11 [VIDEO]

Zveřejněno 28 listopadu 2013 autorem FreePub

Profesor MIT možná neví, jak a proč se 11. září 2001 zřítila budova WTC č. 7.

Jedna věc je ale podle něj jistá – nešlo o žádné vládní spiknutí.

Ve svém projevu na University of Florida před několika týdny byl tázán „9/11 trutherem“ Bobem Tuskinem, zda byl připraven připojit se k aktivistům v jejich přesvědčení, že vláda sehrála roli při zničení budovy WTC 7 a že její role byla kryta médii.

Tuskin poukázal na skupinu stavebních odborníků, kteří tvrdí, že budova č. 7 byla zničena řízenou demolicí, ale Chomsky toto tvrzení odmítl. Uznal, že se „nepatrný počet architektů a inženýrů“ na této otázce dohodl, ale řekl, že to není to, co by měli dělat vědci po novém objevu.

„Když si myslíte, že jste objevil něco nového, napíšete o tom články do vědeckých časopisů, přednášíte na odborných konferencích, jdete na stavební katedru na MIT, prezentujete své výsledky, pak pokračujete a snažíte se přsvědčit národní akademie, odborné společnosti fyziků a stavebních inženýrů, katedry hlavních univerzit, přesvědčíte je, že jste něco objevili,“ řekl podle Raw Story Noam Chomsky.

>> Raw Story: Noam Chomsky slaps down 9/11 truther: People spend an hour on the Internet and think they know physics
>> Mainstreamoví novináři odhalili vládní lži kolem útoků z 11. září
>> Kterak Jan Korál z NWOO.org prorazil cenzuru České televize

„Existuje spousta lidí, kteří stráví hodinu na Internetu a myslí si, že hodně rozumí fyzice, ale takhle to nefunguje,“ dodal s důrazem na konspirační teoretiky. „Je to důvod, proč v těchto oborech absolvují studenti školy.“

Chomsky také řekl, že uveřejnění článku v akademickém časopise bylo tím nejméně rizikovým, co mohl jedinec udělat. Odmítl tvrzení, že trutheři za 9/11 to neudělali kvůli strachu z vlády.

Budova WTC 7 se zřítila několik hodin po dvojčatech (WTC 1 a WTC 2). Tato budova nebyla zasažena letadlem, ale studie Národního institutu pro standardy a technologie zjistila, že kombinace strukturálního poškození po intenzivních požárech a úlomky z pádu dvojčat nakonec vyústily v pád budovy.

Kritici tohoto vysvětlení se domnívají, že teplota nemůže způsobit dostatečné poškození k pádu budovy č. 7 a že v ní byly umístěny výbušniny, které vybuchly.

Během svého vysvětlení Chomsky také odmítl tvrzení, že za zničením budov stála vláda.

„Existuje prostě ohromné množství důkazů, že Bushova administrativa v tom nebyla zapojena,“ řekl. „Elementární důkaz. Nemusíte být fyzik, abyste to pochopil. Jen musíte chvíli přemýšlet.“

Chomsky řekl, že i když Bushova administrativa jasně chtěla invazi do Iráku, tak obvinila z 9/11 saúdské únosce. Řekl, že mohla snadno obvinit irácké únosce místo zmínek o spojení mezi al-Kájdou a Saddámem Husajnem a iráckými zbraněmi hromadného ničení.

Chomsky vstoupil do veřejné sféry na konci 60. let svou kritikou americké angažovanosti ve vietnamské válce. Od té doby kritizuje americkou zahraniční politiku a další západní vlády, jako dělal i Sovětského svazu. Dal rovnítko mezi americkou intervenční politiku a terorismus a nazval americké prezidenty „vinné z nejstrašnějších teroristických činů.“ Také řekl, že úniky diplomatických informací WikiLeaks v roce 2010 odhalily „hlubokou nenávist vůči demokracii ze strany našeho politického vedení.“

>> NSA je namočená v kampani amerických bezpilotních letounů
>> Smrtící nálety amerických bezpilotních letounů jsou řízeny z Německa
>> NSA se zaměřuje na ekonomickou špionáž [VIDEO]

Překlad článku Noam Chomsky slams 9/11 truthers (VIDEO)
rt.com/usa/noam-chomsky-911-truthers-342/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat