Rubriky | Ameriky

Tags | ,

Nouzový vládní režim stál Spojené státy 24 miliard dolarů

Zveřejněno 18 října 2013 autorem FreePub

16 dní trvající nouzový režim vlády stál podle ekonomů 24 miliard dolarů.

Podle analýzy společnosti Standard & Poor’s (S&P) vládní nouzový režim, který začal 1. října, zpomalil růst americké ekonomiky o 0,6%.

Nouzový režim oficiálně skončil ve čtvrtek poté, co prezident Barack Obama podepsal zákon, který prošel oběma komorami Kongresu po týdnech vyjednávání mezi republikány a demokraty. Tento kompromis však bude financovat vládu pouze do 15. ledna.

S&P uvedl, že to znamená, že stejné ekonomické strasti, které tento nedávný souboj vyvolal, budou znovu hrozbou v relativně krátké době.

„Krátký obrat na to, aby politici vyjednali trvalé řešení pravděpodobně zapůsobí na důvěru spotřebitelů, zejména státních zaměstnanců, kteří byli na dočasné neplacené dovolené,“ uvedl S&P.

„Pokud se lidé bojí, že se tato vládní politika zahrávání si s ohněm znovu vrátí a s né i riziko dalšího vládního nouzového režimu, budou se i nadále bát otevřít své šekové knížky,“ dodal.

Zákon, který podepsal prezident Barack Obama také umožňuje ministerstvu financí, aby si půjčovalo finanční prostředky až do 7. února.

Kritici tvrdí, že ačkoli se vláda dostala z nouzového režimu a v současné době nehrozí selhání, pokračující spor mezi republikány a demokraty o zvládnutí národních fiskálních problémů by mohl zůstat hrozbou pro ohrožené skupiny lidí v USA.

Překlad článku S&P: Shutdown cost US $24 billion
www.presstv.ir/detail/2013/10/17/329824/sp-shutdown-cost-us-24-billion/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat