Rubriky | Evropa

Nový rekord: Nezaměstnanost ve Francii

Zveřejněno 29 března 2013 autorem FreePub

Nezaměstnanost je ve Francii nejvyšší od roku 1997.

Údaje francouzského ministerstva práce ukázaly, že počet registrovaných uchazečů o práci ve druhé největší ekonomice eurozóny vzrostl od ledna o 18 400 na celkových 3,188 milionů. Tyto údaje jsou nejvyšší od června 1997.

Tato čísla jsou velkou výzvou pro socialistického prezidenta Francois Hollandeho, který se zavázal ke snížení nezaměstnanosti ze současných více než 10% na méně než 10%.

Hollandeho popularita, která je již tak ovlivněna špatným výkonem ekonomiky, klesá k rekordnímu minimu. V březnu pouze 30% z celkem 1000 dotazovaných uvedlo, že jsou s ním spokojeni, v předchozím měsíci to bylo 35%.

Rostoucí míra nezaměstnanosti ve Francii svědčí o slabém ekonomickém růstu a v roce 2012 země zaregistrovala nulový růst. Ekonomičtí experti francouzského Národního institutu pro statistiku a ekonomická studia (INSEE) totéž očekávají v prvním čtvrtletí letošního roku.

V úterý americká společnost poskytující finanční služby Standard & Poor’s (S&P) uvedla, že tento rok klesne francouzská ekonomika o 0,2%.

„Pokud výrazně nevzroste francouzský export, pak pravděpodobně francouzská ekonomika v roce 2013 neporoste,“ dodala S&P.

„S ohledem na nedávné trendy se zdá zvýšení exportu podle našeho názoru nepravděpodobné,“ dodala S&P.

Překlad článku French unemployment rate at 16-year high
presstv.ir/detail/2013/03/26/295327/french-unemployment-reaches-record-high

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat