Objev magnetických senzorů u ryb a krys může vysvětlit, proč někteří lidé cítí wi-fi, elektrická vedení a elektrosmog

Zveřejněno 08 května 2013 autorem FreePub

Je dobře známo, že jsou mnozí lidé citliví na elektromagnetické znečištění.

Wi-fi jim způsobuje bolesti hlavy. Být v blízkosti vedení vysokého napětí může způsobit migrénu. Použití mobilního telefonu způsobuje podobné příznaky. Až do nedávné doby nebyl znám žádný mechanismus, který by vysvětloval, jak mohou lidé vnímat elektromagnetické vlny. Ale teď díky fascinující vědě může být tajemství vyřešeno.

Vědci z univerzity v Mnichově, které vedl geofyzik Michael Winklhofer, říkají, že nalezli a identifikovali „vnitřní jehlu kompasu“ v nosu pstruha duhového. Jedná se o tzv. magnetosensorové buňky, které se ukázaly být daleko citlivější na magnetická pole, než se předtím myslelo.

Buňky cítí pole pomocí inkluzí, které jsou mikrometry velké a složené z magnetických krystalů, pravděpodobně z magnetitu. Tyto inkluze jsou připojeny k buněčné membráně, mění elektrický potenciál na membráně, když se krystaly přeskupují v reakci na změnu okolního magnetického pole.

„To vysvětluje, proč nízkofrekvenční magnetická pole vytvářená rozvody narušují navigaci související s geomagnetickým polem a mohou ak způsobit další fyziologické účinky,“ řekl Winklhofer.

Elektrosmog je čím dál tím víc horší
Zatímco studie nehledá magnetosensorové buňky u lidí, tak jejich nalezení v rybách dokazuje, že biologické systémy mohou vytvořit (a vytvořily!) tyto vysoce sofistikované „nástroje“, které cítí elektromagnetické pole.

Jak každý student fyziky ví, elektřina a magnetismus jsou v podstatě to samé: Otočení cívky kolem magnetu vyrábí elektrický proud. Vysokonapěťové elektrické vedení naopak vytváří magnetické pole.

Jak stále roste počet moderních zařízení emitujících elektromagnetická pole, lidé jsou stále více znepokojeni kumulativními účinky na své duševní a fyzické zdraví. Některé ze zdrojů elektromagnetického znečištění, tzv. „elektrosmogu„, jsou:
– mobilní telefony
– wi-fi
– jističe
– napájecí zdroje počítačů a jiných zařízení
– antény mobilního signálu
– komerční rozhlasové a televizní vysílání
– vysoušeče vlasů, mixéry a další domácí spotřebiče s vysokými proudy

Zatímco každý přístroj se zdá být neškodný sám o sobě, tak mohou kombinované účinky několika přístrojů překročit práh, takže teoreticky by to mohli pocítit lidé, kteří mohou mít magnetosensorové buňky.

Někteří lidé mají také zvláštní schopnost zjistit, kterým směrem je sever, i když jim to nemohou odvodit ze svého prostředí, z hvězd na obloze nebo s polohy slunce.

Je možné, že někteří lidé mají magnetosensorové buňky a nevědomky „cítí“, kterým směrem je sever?

Magnetosensorové buňky nalezeny u potkanů
Objevily se důkazy, že by tyto buňky mohly být i v krysách. Studie byla zveřejněná v roce 2009 v Synapse s názvem „Magnetosensorová funkce u potkanů​​: lokalizace pomocí pozitronové emisní tomografie“ (Magnetosensory function in rats: localization using positron emission tomography). Více na http://www.emf-portal.de/viewer.php?l=e&aid=16758

Takže nejde jen o ryby a holuby, ale i o potkany a králíky. To je jasný důkaz, že magnetosensorové buňky jsou nejspíš v různých druzích, možná včetně člověka. Může to vysvětlovat, proč někteří lidé zažívají neurologické narušení, když jsou v přítomnosti přetrvávajících elektromagnetických polí.

Odpověď na tohle všechno? Přesun na venkov, zahození mobilního telefonu a návrat k přírodě. Moderní společnost je pro biologii toxická.

Další zdroj: Source of animals‘ magnetic sense found

Překlad článku Discovery of magnetic sensors in fish and rats may explain why some people can ‚feel‘ wi-fi, smart meters, power lines and electropollution
naturalnews.com/036440_magnetosensory_cells_electro-smog_EMF.html

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat