Rubriky | Evropa

Ochranka na dvou letištích v Německu stávkovala

Zveřejněno 25 ledna 2013 autorem FreePub

Cestující v Německu uvízli na dvou letištích poté, co ochranka stávkovala za vyšší platy.

Služby na letištích v Düsseldorfu a v Köln/Bonn vyly ve čtvrtek přerušeny poté, co bezpečnostní personál zahájil celodenní stávku na protest proti svým nízkým mzdám. Protest vedl ke stovkám zrušení a zpoždění letů, což způsobilo rozsáhlé narušení německé letecké sítě. Obě letiště měly údajně otevřené každá jen jednu bezpečnostní kontrolu z celkových dvaceti.

United Services Union v Německu známé také jako Verdi vyzvaly ke stávce, která začala v 04:00 místního času (03:00 GMT) a skončily o půlnoci. Svaz uvedl, že protestní akce nenese žádnou zodpovědnost za zrušení letů.

Přes 19 tisíc cestujících z 176 letů bylo ovlivněno, pouze 80 lidí za hodinu prošlo bezpečnostní kontrolou.

Podle informací z letiště to v Düsseldorfu (třetí největší letiště v Německu) zrušilo v dopoledních hodinách 94 letů a to druhé letiště 12 letů za stejnou dobu. Zástupci odborů plánují další stávku na dnešek. Verdi tvrdí, že zhruba 80% bezpečnostních pracovníků je v nejnižší platové skupině a žádají zvýšení platu o více než 8 eur za hodinu na 16 eur za hodinu.

V posledních dvou měsících jsou stávky kvůli platům v Německu časté. 18. ledna Verdi volaly po celodenní stávce na letišti v Hamburku a provedly stávku 10. prosince v loňském roce.

Překlad článku Security workers go on strike in two German airports
presstv.ir/detail/2013/01/24/285337/security-strike-staged-in-german-airports

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat