Rubriky | Ameriky

Tags |

Otevřený dopis Američanů Kongresu: Zastavte tuto umělou krizi!

Zveřejněno 01 října 2013 autorem FreePub

Američané žádají Kongres, aby se postavili proti těm, kteří „drží jejich ekonomiku jako rukojmí a diktují podmínky.“

Čtyřicet jedna organizací, které reprezentují miliony Američanů, podepsalo dopis Kongresu, který ho žádá, aby se postavil proti těm, kteří „drží Americkou ekonomiku jako rukojmí a diktují podmínky.“ Na konci článku je seznam signatářů.

Přečtěte si tento dopis a šiřte ho dál. My v Kampani za budoucnost Ameriky (Campaign for America’s Future) jsme hrdí na to, že jsme hráli vedoucí roli při psaní tohoto dopisu. A děkuji Leadership Conference on Civil Rights a všem dalším skupinám, které pracovaly na dosažení shody ohledně tohoto prohlášení a pomohly získat pozornost Kongresu v tuto důležitou chvíli.

Principy pro diskuzi o rozpočtu a ekonomice

26. září 2013

Vážení členové Kongresu:

Jak se řítíme do další vymyšlené rozpočtové krize, tak se 41 podepsaných organizací postavilo proti těm, kteří drží naší ekonomiku jako rukojmí, aby diktovali podmínky diskuze. Žádáme Vás, abyste:

Ukončili práci ničící škrty

Největší výzvou pro naši ekonomiku je pokračující krize práce, ne deficit. Přes 20 milionů lidí potřebuje plný pracovní úvazek. Mezitím se roční deficit snížil víc jak na polovinu od roku 2009 a nyní klesá nejrychleji od doby demobilizace po druhé světové válce.

Celoplošné rozpočtové škrty, které začaly v březnu tohoto roku, ještě více zhoršují krizi pracovních míst a brzdí hospodářský růst. Podle Rozpočtového úřadu Kongresu by prosté zrušení škrtů vytvořilo 900 000 pracovních míst. Vyzýváme Kongres, aby ukončil období těchto škrtů a nenahrazoval je jinými škodlivými škrty.

Odmítáme hrozbu některých extrémistů, kteří hrozí, že zruší vládu nebo způsobí vládní bankrot, pokud nebudou splněny jejich požadavky – včetně jejich požadavku přestat financovat či zpozdit zákon Affordable Care Act (ACA). Kongres by měl zvýšit dluhový strop bez podmínek, protože plná víra a kredit vlády USA není – a neměl by být – obchodovatelný.

Ochraňte Medicare, Medicaid, a Social Security

Žádáme Vás, abyste se postavili proti jakýmkoli škrtům v sociálním zabezpečení, Medicaid nebo v benefitech Medicare, včetně přesunu nákladů na zdravotní péči příjemcům. Měli bychom zlepšit sociální zabezpečení, Medicaid a Medicare rozšířením benefitů, ne je rušit, protože pracující lidé potřebují ekonomickou bezpečnost více, ne méně.

Braňte základní programy pro ty nejvíce ohrožené

Kongres by měl hájit programy základního zabezpečení pro ty nejvíce ohrožené v této ekonomice, jako jsou chudé ženy a děti, starší osoby nebo dlouhodobě nezaměstnaní. Divoké škrty navrhované pro potravinové lístky (SNAP, Supplemental Nutrition Program) jsou nespravedlivé. Škrty se promítají do oblasti vzdělávání, bydlení, vytápění domů, kojenecké výživy a jiných programů, které jsou důležité pro rodiny s nízkými příjmy.

Odstraňte všechny daňové pobídky pro odesílání práce do zahraničí

Mocné korporace a bohatí by měli platit spravedlivě svůj podíl daní. Nejprve vyzýváme Kongres, aby odstranil všechny daňové pobídky, které povzbuzují firmy, aby přesouvaly práci do zahraničí. Ukončení těchto daňových úlev by samo o sobě zvýšilo investice a zaměstnanost v USA. Ve stejnou dobu by to vytvořilo stovky miliard v příjmech, které by mohly pomoci obnovit naši ekonomiku bez zvýšení deficitu.

Tyto peníze by mohly být použity k zahájení pětiletého plánu na obnovu naší zastaralé infrastruktury s cílem pomoci zajistit, že se Spojené státy stanou lídrem v zelené průmyslové revoluci, která již nyní vytváří rostoucí počet dobrých pracovních míst; a investovat do vzdělání, od předškolního vzdělávání po vysoké školy, abychom připravili naše děti na úspěch v 21. století. Kongres by měl kombinovat zvýšení minimální mzdy a oživit právo na organizování proti extrémní nerovnosti, která tak vysiluje naše hospodářství.

Podepsaní:

AFL-CIO
AIDS United
American Federation of State, County and Municipal Employees (AFSCME)
American Federation of Teachers
Campaign for America’s Future
Caring Across Generations
Center for Community Change
Center for Effective Government
Coalition on Human Needs
Communications Workers of America
Community Action Partnership
Council for Opportunity in Education
CourageCampaign.org
Disability Rights Education & Defense Fund
Fair Share
Gamaliel
Green For All
Health Care for America Now
International Union, United Automobile, Aerospace & Agricultural Implement Workers of America (UAW)
Jobs with Justice/American Rights at Work
Leadership Center for the Common Good
The Leadership Conference on Civil and Human Rights
MoveOn.org Civic Action
NAACP
National Coalition for the Homeless
National Committee to Preserve Social Security and Medicare
National Employment Law Project
National Fair Housing Alliance
National Immigration Law Center
National People’s Action
National Women’s Law Center
NETWORK, A National Catholic Social Justice Lobby
Partnership for Working Families
PolicyLink
Racial and Ethnic Health Disparities Coalition
Service Employees International Union (SEIU)
Social Security Works
United Steelworkers (USW)
USAction
Wider Opportunities for Women
Working America

Překlad článku Dear Congress – Stop this manufactured crisis
www.presstv.ir/detail/2013/09/29/326717/us-government-shutdown/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat