Rubriky | Evropa

Paříž: Francouzští aktivisté vyšli do ulic

Zveřejněno 29 září 2013 autorem FreePub

Demonstranti protestovali proti kontroverznímu zákonu.

Francouzští aktivisté uspořádali demonstraci proti kontroverznímu zákonu o bydlení, který stanovila ministryně místního rozvoje a bytové politiky Cécile Duflot.

V neděli se demonstranti shromáždili kolem náměstí Republiky v hlavním městě Paříži druhý den po sobě, aby vyjádřili svůj hněv kvůli zákonu, který prošel na začátku tohoto měsíce.

Nový zákon, který ukládá větší sankce Francouzům, kteří neplatí své nájemné, vyvolal také rozhořčení organizací, které se zabývají právy na bydlení.

Podle mluvčího Droit au logement (DAL) Jean-Baptiste Eyrauda je tento zákon „pro nás znepokojující“ a „určitě vytlačí ceny nahoru.“

>> Google dostane pokutu od Francie za porušení soukromí
>> Španělé protestovali proti monarchii [VIDEO]
>> Bulharská opozice třetí den blokuje parlament

Demonstrant řekl v průběhu protestu, že zákon „nebere v úvahu naše problémy.“ Protestující slíbili pokračovat ve svých protestech, dokud jejich hlasy nebudou slyšet.

Podle zprávy vydané Národním ústavem statistiky a ekonomických studií (INSEE) v červenci bylo 141 500 lidí bez trvalého bydliště ve Francii.

10. září se francouzské nevládní organizace sešly v Paříži a upozornily na vládní selhání při řešení krize na trhu nemovitostí.

„Vystěhovávání vzrostlo o 50 až 100%. To je největší důvod bezdomovectví a způsobilo to velmi velkou bytovou krizi. Všichni ti, kteří nemohou platit nájemné, jsou vyhozeni. Zhruba 30 000 až 40 000 domácností bylo ovlivněny,“ řekl Christophe Robert náměstek ředitele nadace Abbe Pierre.

Evropské země se ponořily do finanční krize v roce 2008, nutí vlády EU přijmout tvrdá úsporná opatření a ekonomické reformy, aby zamezily zhoršení dluhové krize. Opatření vyvolala mnoho protestů po celém kontinentu.

>> Řekové protestovali v Aténách proti snižování pracovních míst [VIDEO]
>> Řecká policie provedla zátahy na ultrapravicovou stranu
>> Snowden je nominován na Sacharovovu cenu za svobodu myšlení

Překlad článku French activists hold demo against housing law in Paris
www.presstv.ir/detail/2013/09/29/326716/french-activists-hold-demo-in-paris/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat