Pochod milionu masek v Praze

Zveřejněno 30 října 2013 autorem FreePub

5. listopad, Václavské náměstí v Praze.

Vážení přátelé, 5. listopad je den z pohledu oficiální historie nepříliš významným, nikoliv ovšem z našeho pohledu svobodných lidí. Tento den je symbolem povstání proti zvrácenému systému, nastoleném elitami stovky let nazpátek, kdy muž jménem Guy Fawkes neúspěšným pokusem o zničení Britského Parlamentu, coby centra tehdejší světové moci poukázal na zoufalství tehdejší doby. Přestože se časem mnohé proměnilo, základní struktura přetrvala. Dnes už ale není zapotřebí násilí, abychom dali najevo svou nespokojenost, není třeba radikálních činů. Nemusíme pro to umírat jako Guy, nejsme totiž sami. Je nás mnoho, někteří kdesi v hloubi cítí a jiní již dávno vědí, že přichází doba, kdy se neudržitelný stávající systém musí nutně dočkat zásadních revizí. Síla je v našem spojení. 5. Listopad je uctěním památky boje za svobodu a zároveň impulsem k znovuotevření důležitých témat.

>> Událost „Pochod milionu masek v Praze“ na Facebooku

Pojďme přemoci strach, jenž je hlavním atributem zavedeného systému a svobodně vyjádřit svůj názor na jeho hybné mechanismy. Pojďme se bavit o tom, zda slouží nám, lidem, pro něž byl vytvořen anebo pouze sám sobě, popř. jeho strůjcům. Zda jeho obranné složky nás chrání před jakýmsi vnějším nepřítelem, či chrání jeho strukturu před námi.

Strach je dnes hlavní proměnná a je přítomen v každé oblasti. Ať je to finanční systém, který uvrhuje jedince, společnosti i státy do dluhů a generuje strach z platební neschopnosti a ztráty svého současného statutu. Ať je to zdravotnictví, které se stalo nejvýnosnějším byznysem, zatímco nemocí, pacientů a strachu o vlastní zdraví kvapem přibývá. Školství, které vychovává jedince tak aby co nejlépe zapadli do davu, nikoliv s důrazem na nezávislost a kreativitu.

Média, která nejsou hlídacími psy demokracie, jak se rádo učí, nýbrž hlídacími psy právě onoho systému. Ekonomický sektor, jenž směřuje k destrukci malého podnikání a zapojení občanů do velkých korporací při nízké nebo nulové identifikaci s vykonávanou činností ovšem s přítomností strachu o vlastní živobytí při ztrátě zaměstnání.

Čtěte také:
>> Česká televize záměrně cenzuruje: Piráti a Svobodní neexistují
>> Kterak Jan Korál z NWOO.org prorazil cenzuru České televize

Lidé, kteří nám vládnou, nás straší komunisty a teroristy a generují tak obavy o naší bezpečnost, aby mohli prosadit větší kontrolu společnosti a ještě víc omezit naši svobodu. Zatímco evoluce lidské přirozenosti vede ke svobodě, vzájemnému porozumění, lásce a blahobytu – systém na nás uvrhuje stále větší kontrolu a z ní pramenící nesvobodu, rozděluje společnost a podporuje nesnášenlivost a s výmluvami na vše možné nás vede k bídě a chudobě. Je jen otázkou času, kdy přestaneme mlčet a vyjádříme svá přesvědčení.

Tento den nejde o náš český píseček, dnes jsme obyvatelé Země. Pozvedněme naši pozornost od problémů ve svém okolí a spojme se s hlasem, jenž zní na celém světě. Tak jako my, stovky dalších pochodů vyrazí do ulic s myšlenkou lepšího světa: kde zbraně nejsou největším obchodním artiklem, kde neprobíhá cílená devastace životního prostředí pro vidinu chamtivého zisku, kde není živena odvěká rasová a náboženská nesnášenlivost, kde 5% lidí nevlastní 80% veškerého bohatství.

Můžeme napsat knihu a stále nebudou vyjmenovaná všechna bezpráví, která jsou v současném světě přítomna. Každý z nás vidí prioritu nápravy někde jinde, ale před tím než začneme diskutovat, kde je třeba začít, pojďme se spojit a ukažme, že nás hlas už nelze nadále přehlížet!

>> Událost „Pochod milionu masek v Praze“ na Facebooku

Podpora decentralizovaným celosvětovým protestům za svobodu projevu a ochranu soukromí

Pirátská strana vyjadřuje svou podporu mezinárodním protestům za svobodu projevu a ochranu soukromí, které se konají 5.11.2013. Aféra NSA, která díky únikům informací od Edwarda Snowdena stále eskaluje, si vyžádala pozornost už i v Evropském parlamentu.

Vrcholní představitelé Francie a Německa se dokonce proti praktikám amerických výzvědných služeb ostře vymezili. Téma sledování a narušování občanských svobod tak konečně proniká do základních témat politického dění. Prozatímní vývoj informačního konfliktu, ve kterém se naše společnost nachází, tak dává za pravdu pirátským prognózám.

Rozsah sledování už nebylo možné ututlat a po několikaletém snažení se podařilo narušit i cenzorský přístup velkých médií. Že jsme dnes sledováni tajnými službami cizích států je již všeobecně známý fakt. Nyní záleží na lidech, jestli se s tím hodlají smířit.

„Protesty pátého listopadu jsou pořádány decentralizovaně po celém světě. Jsou nazvány Million Mask March a odkazují se tak na populární Million Marihuana March, kterého se Piráti pravidelně účastní. Tento protestní pochod jasně ukazuje na mezinárodnost hnutí za svobodu projevu a informací, které se zformovalo na počátku století a Pirátská strana je jeho hrdou součástí,“ vysvětluje Ondřej Profant, garant programového bodu Svoboda informací.

Více informací o protestech naleznete na stránkách Million Mask March.

Zdroj:
www.pirati.cz/stanoviska/podpora_decentralizovanym_celosvetovym_protestum_za_svobodu_projevu_a_ochranu_soukromi

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat