Rubriky | Evropa

Podpora Evropské unie ze strany občanů prudce klesá

Zveřejněno 15 května 2013 autorem FreePub

Ukázal to nový průzkum, nejhůř na tom je Francie.

Zpráva v úterý zveřejněná v Pew Global odhalila, že příznivý postoj vůči Evropské unii pokles mezi občany z 60% v proce 2012 na 45% v letošním roce. [zdroj]

Výzkumné centrum požádalo 7646 občanů v osmi zemích Evropské unie – Německo, Británie, Francie, Itálie, Španělsko, Řecko, Polsko a Česká republika – o jejich názor na Evropskou unii.

Země, která zaznamenala největší změny je Francie, jde o 19 procentní pokles z 60% v loňském roce na letošních pouhých 41%.

Francie také zaznamenala největší pokles o 14 bodů co se týče hospodářské integrace Evropské unie, jde o pokles z 36% na letošních 22%.

„Dlouhotrvající ekonomická krize vytvořila síly, které táhnou veřejné mínění směrem, který odděluje Francouze od Němců a Němce od všech ostatních,“ píše se v Pew Global.

Ve zprávě se dále píše, že „jižní členské státy – Španělsko, Itálie a Řecko – se ještě více odcizily, o čemž svědčí jejich frustrace z Bruselu…“

Podle zprávy je mezi těmito zeměmi velký pesimismus co se týče EU a to i mezi mladými lidmi, kteří jsou „naděje pro budoucnost EU.“

Mezinárodní měnový fond odhadl, že letos ekonomika Evropské unie neporoste a bude tak pokračovat ve svém předkrizovém průměru do roku 2018, píše se ve zprávě.

Překlad článku Support for EU falls sharply among its citizens: Report
presstv.ir/detail/2013/05/14/303515/support-for-eu-falling-sharply

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat