Portugalci protestovali proti výdajovým škrtům

Zveřejněno 03 května 2013 autorem FreePub

Tisíce Portugalců protestovaly proti vládním úsporným opatřením.

Středeční protesty se zaměřily nejen na portugalské politické vůdce, ale i na úředníky Evropské komise, Mezinárodního měnového fondu a Evropské centrální banky, kteří jsou v Lisabonu kvůli čtvrtletnímu hodnocení záchranného programu pro Portugalsko v hodnotě 78 miliard eur.

Obrovské davy se sešly v Lisabonu požadovaly, aby vláda odstoupila. Protestující mávali transparenty s hesly jako „Úsporná opatření zabíjí“.

Vůdce odborové konfederace UGT Carlos Silva řekl, že odbory odmítají jakékoliv škrty, které by mohly ovlivnit mzdy, důchody nebo pracovní místa ve veřejném sektoru.

Epiderma - Slevomat.cz

Nová vláda plánuje seškrtat veřejné výdaje na další čtyři roky. Fiskální plán zahrnuje škrty ve výši více než 6 miliard eur, což zasáhne pracovní místa ve veřejném sektoru, platy a důchody a snížení rozpočtů pro zdravotnictví, vzdělávání a sociální zabezpečení.

Portugalský soud již dvakrát odmítl vládní úsporná opatření jako neústavní.

Podle vládních odhadů bude trvat 25 let, aby portugalský státní dluh ve výši 123% hrubého domácího produktu klesl pod 60%.

Nezaměstnanost je na rekordních 17,6% [zdroj] a očekává se, že v tomto roce poklesne portugalská ekonomika o 2%.

Portugalská vláda hledá úsporná opatření ve výši 4 miliard eur ve výdajích na školství, zdravotnictví, obranu a další oblasti.

Překlad článku Portuguese protest spending cuts
presstv.ir/detail/2013/05/02/301407/portuguese-protest-spending-cuts

Epiderma - Slevomat.cz

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.