Rubriky | Evropa

Tisíce Britů potřebují almužny od charity

Zveřejněno 20 listopadu 2013 autorem FreePub

Nedávné šetření odhalilo, že tisíce Britů potřebují potravinové banky kvůli selhání sociálního systému.

Toto selhání vyústilo ve škrty sociálních dávek.

Podle studie provedené novinami Express bylo provedeno 580 000 škrtů dávek mezi říjnem 2012 a červnem 2013. Tento údaj představuje šesti procentní nárůst oproti stejnému období předchozího roku, než byl zpřísněna pravidla.

Výzkum poukazuje na lidi, jejichž dávky byly nespravedlivě zrušeny, mezi nimi je i žena, která se zapomněla „podepsat“ v den pohřbu jejího mladšího bratra. Jiná žena, matka tří dětí, nedostala dávky, protože její manžel vyplnil žádost omylem se špatným datem narození u jednoho ze svých dětí.

V dalších případech byli lidé zbaveni dávek, protože na formuláři použili propisku se špatným inkoustem a nepožádali o vzdálená pracovní místa, která pro ně byla nedostupná.

Geoffrey Reeves, 55 let starý tesař a otec dvou dětí, dostal sankce na dávky, protože se nezvládl ucházet povinně o 20 pracovních míst týdně, protože v jeho okolí tolik pracovních míst nebylo.

Pracoval jsem celý svůj život, ale prostě tu není práce. Hromadí se mi účty, které musím zaplatit. Nemůžu si dovolit jíst. Z toho všeho trpím depresemi,“ řekl.

Zpráva pomocné a rozvojové charity Oxfam a charitativní organizace sociální spravedlnosti Church Action on Poverty varuje, že Velká Británie nyní čelí „bídě, strádání a hladu ve velkém měřítku.

Mezi faktory stojící za zvýšením užití nouzové pomoci patří: rostoucí ceny potravin, nezaměstnanost a náklady na energii, píše se ve zprávě.

Existuje reálné nebezpečí, že snížení dávek a zavedení Universal Credit…povede k ještě většímu počtu lidí, kteří budou nuceni obrátit se na potravinové banky. Tyto potravinové banky nemusí mít schopnost vypořádat se se zvýšenou úrovní poptávky,“ poukázala zpráva.

Universal Credit je nová dávka, kterou začala britská vláda nahrazovat šest již existujících dávek jednou měsíční platbou.

Jsme svědky dopadů svévolných a krutých sankcí, díky kterým jsou lidé dotlačeni na okraj bídy, protože se zmítají v nestabilitě a necitlivé byrokracii,“ uvedl Chris Johnes, ředitel britského programu chudoby v Oxfamu.

A dodal: „Je to situace, ve které by v bohaté zemi nikdo neměl žít.

Největší britský poskytovatel potravinových bank Trussell Trust říká: „Potravinové banky nakrmily mezi roky 2012 a 2013 celkem 346 992 lidí a z těch, kteří tuto pomoc dostali, bylo 126 889 dětí.

 

Obrázek skladu potravinové banky

Překlad článku Thousands of Britons need charity handouts: Study
www.presstv.ir/detail/2013/11/17/335175/1000s-britons-need-charity-handouts/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat