Představujeme projekt přírodní rezervace v Ekvádoru

Zveřejněno 01 ledna 2013 autorem FreePub

Účelem projektu je chránit prales a sdílet moudrost indiánů kmene Kichwa.

Díky tomu, že se ročně vykácí přibližně 15 až 20 milionů km2 původních tropických lesů, rozhodli jsme se alespoň trošku pomoci matce Zemi. Proto vytváříme tento projekt, kde i s Vaší pomocí chceme vytvořit a podporovat chráněnou oblast.

Účelem projektu je chránit prales a sdílet moudrost indiánů kmene Kichwa. Chceme zachovat tuto moudrost budoucím generacím, aby mohly žít v harmonii a v kontaktu s přírodou.

Tento projekt bude realizován společně s rodinou Grefa z Ruku Kausay Yurak Yaku pod mediální záštitou AC24.cz.

ZÁKLADNÍ BODY PROJEKTU:

1. VYTVOŘIT CHRÁNĚNOU OBLAST O ROZLOZE 45,2 HA
Tato oblast se nachází v ekvádorském pralese. Jde o 45% zatím člověkem nedotčeného, původního pralesa. Zbytek je oblast sekundárního pralesa s přibližně 150 let starými stromy.

V posledních 3 letech se v pralese hodně kácí stromy a probíhá těžba zlata, jež chemikáliemi zamořuje řeky a ryby v nich. Toto ničení je způsobené nejen zahraničními firmami ale i domorodci snažících se zajistit obživu a peníze pro své děti do škol. Pak dochází k prodeji krásných území, které velké firmy zneužívají pro své účely. Chceme chránit a zachovat původní vegetaci pralesa.

2. OCHRANA ROSTLIN
V této chráněné oblasti chceme pěstovat původní medicínské rostliny určené k léčení široké škály nemocí – jak fyzických, tak i energetických. Dále chceme chránit druhy, kterým hrozí vyhynutí. Ochraňovat velké stromy, učit se od nich moudrosti a práci s energií.

Ochrana místní vegetace a vysazování bude uskutečněno ve spolupráci s indiánskými komunitami. Tím se indiánské tradice zachovají a nebudou zapomenuty. Jedno z velkých indiánských učení se týká posvátných, magických rostlin. Například 5 různých lidí zasadí stejnou rostlinu. Ale pouze osoba, která je zasvěcená do léčení s pomocí konkrétní rostliny, vypěstuje medicínu s danou léčivou silou. A tyhle vědomosti místní domorodci dědili z generace na generaci. Je třeba aby neupadly v zapomnění jejich zkušenosti o které přestávají projevovat zájem mladé generace měnící se s konzumním způsobem života. Čím více budou hrdí na své tradice tím více přežijí.

3. POMOC MÍSTNÍM DOMRODÝM INDIÁNŮM
Skrze plat vyplácený z dobrovolných příspěvků a darů. Plat budou dostávat za jejich práci v pralese (pěstování rostlinné medicíny, hlídání této oblasti aj.) Tím, že zdejší lidé budou mít možnost placené práce, chceme předcházet kácení stromů na prodej, který je teď častým způsobem získání financí místních lidí.

4. LÉČENÍ NÁVŠTĚVNÍKŮ
Naše přání je pozvat lidi z celého světa, aby si na vlastní kůži zažili sílu, krásu a léčivost pralesa. Chceme spojit síly s ostatními lidmi v podpoře Kichwa kultury a zamezit tak ničení pralesa a jeho medicín. Zájemci mohou u rodiny Grefových v pralese podstoupit fyzické či energetické léčení s medicínskými rostlinami nebo obřad s posvátnými rostlinami.

Naší zkušeností je, že při léčení vážných nemocí je třeba dlouhodobý pobyt v pralese. Ten regeneruje ducha, duši i tělo. Skrze čistý vzduch, vodu, pohyb spojený s prací v pralese, pravidelné čištění se čerstvými rostlinami a napojení se na spirituelní bytosti žijící v nedotčené přírodě. Když léčíme vážnou nemoc máme zkušenost s tím, že nejlepší je ji léčit přímo v pralese a déle než 3 měsíce.

Posílání velkého kvanta rostlin do Evropy je jak finančně náročné tak časově nemožné. Než dorazí takovou dálku tak buď uschnou nebo zplesniví, tím ztrácí svojí sílu. V neposlední řadě připomínáme že léčení s rostlinou bez zasvěceného člověka (který má vědomostmi jak s nimi pracovat na spirituální rovině) nemá tak léčivý účinek.

Ti, kdo nemají dostatek finančních prostředků pro dlouhodobý pobyt v pralese mohou pomoci prací (např. sázením a pěstováním plodin k jídlu).

Nyní se léčení provádí v Ruku Kausay. V budoucnosti chceme vybudovat centrum léčení přímo v chráněné krajinné oblasti.

PŘÍSPĚVKY
Proto jsme se rozhodli pro fundraising. Vaše dary, finanční i jiné, budou použity na úhradu nákladů spojených s organizací chráněné oblasti v amazonském pralese v Ekvádoru.

Jde o finanční zajištění projektu v Ekvádoru: prvotní základní náklady odhadujeme na 1mil. Kč

(Základní náklady půjdou na koupi pozemku – stojí přes 30 000 USD, plus transference české banky do banky v Ekvádoru, dále notářská a jiná soudní práce, která je potřeba ke zřízení chráněného území).

PRO TY CO PŘISPĚJÍ VĚTŠÍM OBNOSEM PENĚZ
Nabízíme možnost pobytu v pralese bez placení dle výše příspěvku a vzájemné dohody. A to pro ty co přispějí větším obnosem peněz pro nákup pozemku pro organizaci.


21.9.2012 nám bylo MINISTERSTVEM VNITRA oficiálně schváleno Občanské sdružení „ŽIVOT POSTARU„.

Založili jsme veřejné konto, na které můžete případně zasílat finanční dary na podporu projektu. Děkujeme všem!

Číslo účtu: 34800348/5500

IBAN: CZ4755000000000034800348

SWIFT: RZBCCZPP

Transparentní účet

Náš projekt podpořil i Jaroslav Dušek a také česká malířka Gábina Čapounová, která na podporu projektu věnovala do aukce jeden ze svých nádherných obrazů. Záznam z této akce najdete ZDE.

VIDEODOKUMENT: ŽIVOT POSTARU – o amazonské medicíně a šamanech

Zdroj: http://www.ac24.cz/zpravy-z-domova/1122-predstavujeme-projekt-prirodni-rezervace-v-ekvadoru

Komentáře
  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

  • Andjey 17.9.2018 at 13.53

    více informací – https://finrada.cz/noviny

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat