Rubriky | Asie a Pacifik

Tags |

Proti úderu v Sýrii se formuje celosvětový odpor

Zveřejněno 01 září 2013 autorem FreePub

Řekl to politický analytik pro PressTV.

„Svět se probouzí, britský parlament hlasoval proti válce v Sýrii, lidé v USA masivně demonstrují proti plánu útoku proti Sýrii, Rusko a Čína jsou také proti,“ řekl Kevin Barrett v pátečním rozhovoru.

„Myslím, že se svět probouzí. Žijeme v éře neustálého podvodu a nelegálních agresivních válek od převratu v USA z 11. září a pomalu ale jistě svět odhaluje tyto podvody,“ dodal.

Analytik poznamenal, že nový americký scénář proti Sýrii připomíná podobné spiknutí Washingtonu jako proti Iráku, kdy údajné zbraně hromadného ničení nebyly v Iráku nalezeny.

V roce 2003 USA a Británie vtrhly do Iráku i přes do očí bijící porušení mezinárodního práva a pod záminkou hledání zbraní hromadného ničení. Ale žádné takové zbraně nebyly nikdy v Iráku nalezeny.

„Každý den se objevují informace o tom, že to byli téměř určitě syrští povstalci s pomocí Západu, kdo použil chemické zbraně při útoku pod falešnou vlajkou, aby tak dostali Západ od války se Sýrií,“ řekl Barrett.

Facebooková stránka zabývající se Sýrií

>> Německý ministr zahraničí: Německo se nezúčastní útoku na Sýrii
>> Britští protiváleční aktivisté v sobotu protestují proti útoku na Sýrii
>> New York: Stovky lidí demonstrují proti válce v Sýrii

Řada západních zemí, včetně USA, Francie a Velké Británie, rychle přijala rétoriku války proti Sýrii navzdory skutečnosti, že Damašek kategoricky odmítl tato nepodložená tvrzení a oznámil, že chemický útok ve skutečnosti provedli rebelové jako operaci pod falešnou vlajkou.

V úterý 27. srpna se spekulace ohledně amerického útoku staly silnějšími. Média ohlásily americké plány chirurgicky přesných raketových útoků z torpédoborců ve Středozemním moři. Plán údajně čeká, až mu dá prezident Obama zelenou.

Ve středu však britská vláda, nejbližší spojenec USA, oznámila, že její podpora vojenské intervence v Sýrii bude vyžadovat druhé hlasování národního parlamentu. První nezávazné hlasování britských zákonodárců 29. srpna odmítlo britskou roli v případné válce proti Sýrii.

V pátek 30. srpna se NATO distancovalo od účasti na vojenské intervenci v Sýrii, šéf západní vojenské koalice generální tajemník Anders Fogh Rasmussen řekl, že „nepředpokládá žádnou roli NATO“ v mezinárodní válce proti Sýrii.

Nicméně Washington zůstává neoblomný a říká, že je ochoten jít do úderu proti Sýrii i bez souhlasu OSN a dokonce i bez podpory svých spojenců.

Sýrie je v sevření smrtících nepokojů od roku 2011. Podle zpráv podporuje Západ se svými regionálními spojenci – Katar, Saúdská Arábie a Turecko – radikály uvnitř Sýrie.

Írán, Rusko, Čína i OSN varovali před válkou proti Sýrii.

>> Protest proti útoku na Syrskou arabskou republiku
>> Írán: Útok na Sýrii bude mít za následek zničený Izrael
>> Británie: Válka se Sýrií je legální i bez souhlasu OSN

Překlad článku Global front being formed against war on Syria: Analyst
www.presstv.ir/detail/2013/08/31/321373/world-awakens-against-war-on-syria

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat