Rubriky | Ameriky

Tags |

Rádiové vysílání bylo přerušeno při diskuzi o NSA

Zveřejněno 27 prosince 2013 autorem FreePub

Při diskuzi o praktikách NSA v americkém rádiu došlo ve čtvrtek k „technickému zhroucení.“

Mnozí se ptají, zda v tom má prsty americká Národní bezpečnostní agentura (NSA), zda tuto show cenzurovala.

Během pořadu Aarona Kleina v rozhovoru s Larrym Klaymanem – právníkem, který nedávno vyhrál předběžné opatření proti masovému shromažďování telefonních záznamů americké NSA – v rádiu WABC došlo k „technickému zhroucení“ během vysílání.

Nejen že software odpojil Klaymana z vysílání, ale i ti, kteří volali do této show, nemohli být přepojeni do vysílání. Každý, kdo se pokusil vysílat do éteru, riskoval, že bude odpojen.

Během mých tří let vysílání ve WABC jsme nikdy neměli takovou technickou poruchu jako dnes,“ řekl Klein podle webu WND.

Když se WND zeptal Kleina, jestli si myslí, že technické problémy nějakým způsobem souvisely s tím, že byl Klayman jeho host, tak řekl, že není paranoidní a že šlo pravděpodobně o náhodu.

Pro NSA by nebylo logické mít za cíl moji show,“ řekl Klein a dodal, že měl více vysílání s motivem Edwarda Snowdena a stejně tak názory Glenna Greenwalda – novináře, který je zodpovědný za uveřejňování toho, co Snowden získal.

Dokonce i během rozhovoru tlačil Klein na Klaymana, aby hájil svou pozici proti NSA – zeptal se ho, zda existují situace, kdy data shromažďovaná NSA byla přínosná pro národní bezpečnost. Klayman odpověděl, že klíčem celého programu je to, aby nebyl zneužíván. Poznamenal, že pokud je americký občan podezřelý z vazeb na teroristy, tak by mělo být prokázáno, „že má nějaký kontakt s teroristickým zdrojem.

Co je nejnebezpečnější je to, že pokaždé, když někdo zvedne telefon, pošle e-mail, nebo jde na Facebook či použije Skype, tak ví, že ho vláda sleduje,“ řekl. „A to nám brání být kritičtí vůči vládě…Je to jako v bývalém Sovětském svazu nebo v Číně.

 

Překlad článku Radio station experiences major software meltdown during anti-NSA broadcast
rt.com/usa/anti-nsa-broadcast-radio-meltdown-841/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat