Rubriky | Evropa

Řecká nezaměstnanost dosáhla v květnu 27,6%

Zveřejněno 12 srpna 2013 autorem FreePub

Čerstvá data ukazují, že míra nezaměstnanosti v zadluženém Řecku dosáhla rekordu.

Řecká míra nezaměstnanosti dosáhla v květnu 2013 na úroveň 27,6% oproti 27% v dubnu 2013, uvádí se ve čtvrteční zprávě řeckého statistického úřadu ELSTAT.

Úřad dodal, že je nezaměstnaností nejvíce zasažena mládež ve věku 15 až 24 let, u té byla v květnu nezaměstnanost na úrovni 64,9%.

Řecká míra nezaměstnanosti činí více než dvojnásobek průměrné nezaměstnanosti eurozóny, která je na úrovni 12,%, což je odrazem prohlubující se recese po letech úsporných opatření ukládaných podle záchranného plánu Evropské unie.

>> ELSTAT: LABOUR FORCE SURVEY: May 2013
>> Řešení na úrovni EU víc ubližuje než pomáhá
>> Nezaměstnanost eurozóny dosáhla rekordu
>> MMF schválil půjčku Řecku v hodnotě 1,7 miliard eur

Atény jsou závislé na záchranných balíčcích od mezinárodních věřitelů, tzv. trojky – Evropské komise, Mezinárodního měnového fondu a Evropské centrální banky.

Atény získaly 110 miliard eur jako od věřitelů, tzv. trojky – Evropské unie, Evropské centrální banky a Mezinárodního měnového fondu, v květnu 2010. Dalších 130 miliard eur bylo pro Řecko schváleno v únoru 2012.

Řecká ekonomika je již šestým rokem v recesi kvůli špatnému finančnímu hospodaření, což vedlo ve zvyšování daní a výdajové škrty.

Evropské země se ponořily do finanční krize v roce 2008, nutí vlády EU přijmout tvrdá úsporná opatření a ekonomické reformy, aby zamezily zhoršení dluhové krize. Opatření vyvolala mnoho protestů po celém kontinentu.

Překlad článku Greece unemployment rate 27.6% in May
www.presstv.ir/detail/2013/08/08/317808/greece-jobless-rate-hits-new-record

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat