Řečtí úředníci protestovali proti úsporným opatřením

Zveřejněno 15 března 2013 autorem FreePub

A proti škrtům ve veřejném sektoru, které požadují mezinárodní věřitelé.

Členové řecké Konfederace státních úředníků (Civil Servants‘ Confederation), kteří jsou známí pod zkratkou ADEDY, se shromáždili ve středu v centru Atén na protest proti škrtům, které sužují jejich zemi, jsou vyžadovány mezinárodními věřiteli za záchranné platby.

Protestní shromáždění se konalo ve stejné době, kdy se konaly rozhovory mezi premiérem Antonisem Samarasem a inspektorm věřitelů (Evropská unie, Evropská centrální banka a Mezinárodní měnový fond) z tzv. trojky.

„Dnešní setkání zaměstnanců veřejného sektoru je boj proti demontáži veřejných služeb a sociálního státu,“ řekl Zaharias Trigazis, člen výboru Svazu univerzitního personálu (Union of University Personnel).

„Konkrétně bojujeme proti kolapsu veřejných nemocnic, univerzit a škol,“ řekl.

Zmenšení vládních pracovních sil tak, že se propustí 150 000 úředníků do roku 2015, je mezníkem, který rozhodne, zda země dostane další záchranný úvěr v hodnotě 2,8 miliard eur.

„Trojka tvrdí, že řečtí úředníci stojí 60 miliard eur, ale měli by vědět, že nyní stojí jen o něco víc než 8 miliard eur ročně. Malá země jako Řecko s veřejným sektorem lemovaným úspornými opatřeními již nemůže provést žádné další výdajové škrty,“ řekl generální tajemník ADEDY Ilias Iliopoulos.

„Lidé pracující se veřejném sektoru posílají zprávu zástupcům trojky, kteří jsou dnes zde,“ poznamenal.

„A oni jim říkají, že je jejich požadavek na zmenšení veřejného sektoru a propouštění lidí naprosto nespravedlivý a nemožný,“ pokračoval Ilias.

16. ledna Mezinárodní měnový fond schválil úvěr pro Řecko v hodnotě 3,24 miliard eur po dokončení hodnocení ekonomické výkonnosti země.

Tato částka je součástí čtyřleté 28 miliardové (eur) půjčky, kterou MMF poskytl na záchranu Řecka 15. března 2012, aby podpořil ekonomický ozdravný program Řecka.

Řecko je v recesi od konce roku 2008. Za poslední čtyři roky seškrtalo své výdaje, což mělo za následek ztrátu mnoha pracovních míst.

Překlad článku Greek civil servants protest against austerity cuts
presstv.ir/detail/2013/03/14/293483/greek-civil-servants-protest-against-cuts

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat