Rubriky | Evropa

Řečtí zemědělci a námořníci stávkují

Zveřejněno 04 února 2013 autorem FreePub

Námořníci prodloužili stávku o 48 hodin a farmáři stávkují proti rozpočtovým škrtům a pracovním reformám.

Protest proti nevyplácení mezd a vládním úsporným opatřením jménem Panhellenic Seamen’s Federation (PNO) byl prodloužen z 30. ledna až do neděle. Podle prohlášení od Athens Central Vegetable Market Association způsobila stávka námořníků nedostatek potravin a brání vývozu zemědělských produktů na Balkán a do dalších zemí.

Námořníci jsou také nespokojeni s novým návrhem zákona, o kterém si PNO myslí, že zvýší nezaměstnanost mezi námořníky.

„Zákon zničí povolání námořníků a všechny pravidla, na kterých stojí,“ řekl PNO.

Řečtí zemědělci krátce poté narušily provoz na hlavních silničních tazích s více než 1200 traktory zaparkovaných na dálnici mezi Athénami a Soluní, kde šlo o největší shromáždění zemědělců. ve své poslední vlně protestů řečtí zemědělci znovu vyjádřili svůj hněv nad nižšími daňovými náhradami a nižšími dotacemi paliv a také zvýšené množství příspěvků na sociální zabezpečení, které musí platit.

GSEE, největší řecký odborový svaz, který reprezentuje především pracovníky soukromého sektoru, provede 24-hodinovou generální stávku 20. února.

Řecko je v epicentru dluhové krize eurozóny, prožívá šestý rok recese a zápasí s tvrdými úspornými opatřeními, která zanechaly za sebou více než půl milionu lidí bez práce.

Evropská unie a Mezinárodní měnový fond poskytly Řecku na jeho žádost záchranný balíček na základě splnění přísných opatření ke snížení dluhu, které vláda uplatňuje bez ohledu na veřejné mínění. Zdlouhavá dluhová krize eurozóny, která začala v Řecku na konci roku 2009 zasáhla i Itálii, Španělsko a Francii. Tato krize je vnímána jako hrozba nejen Evropy, ale i mnoha dalších rozvinutých ekonomik.

Překlad článku Greek seamen, farmers protest budget cuts, reforms
presstv.ir/detail/2013/02/03/287099/greek-seamen-farmers-continue-strikes

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat