Řekové na den stávkují

Zveřejněno 01 února 2013 autorem FreePub

Dopraváci a zdravotníci provádějí 24-hodinovou stávku na protest proti úsporným opatřením.

Stávka začala ve čtvrtek v hlavním městě Aténách. Pracovníci v dopravě odešli ze zaměstnání, aby vyjádřili nesouhlas s novým snižováním platů a aby zatlačili na vládu, aby přehodnotila svá úsporná opatření.

Střediska zdravotní péče a nemocnice obsluhuje nouzový personál, protože lékaři a zdravotní sestry stávkují na protest proti nedostatku personálu a špatným pracovním podmínkám. Odbory řekly, že jejich členové také provedou 24-hodinovou stávku ve čtvrtek v solidaritě s pracovníky v dopravě.

Obecní pracovníci oznámili stávku na čtyři hodiny.

Řecká vláda provedla 25-procentní snížení mezd zaměstnanců veřejného sektoru. Tento krok vyvolal desetidenní stávku aténských pracovníků metra, která skončilo 25. ledna, ale způsobila zmatek pro zhruba 1 100 000 denně dojíždějících. Politika úsporných opatření zanechala 26% práceschopného obyvatelstva v Řecku bez práce.

Vládní plány na reformu zdravotnictví by skončily snižováním mezd asi o 20% a uzavření zdravotních oddělení. Ve středu řečtí demonstranti zaútočili na budovu ministerstva práce v centru Atén. Policie použila pepřový sprej, obušky a slzný plyn k rozehnání demonstrantů. Třicet lidí bylo také zatčeno při demonstraci, která byla organizována komunisty podporovaným odborovým svazem.

Členové odborů naléhali na vládu, aby přehodnotila plánované reformy. Řecko je v recesi od konce roku 2008. Země škrtala své výdaje poslední čtyři roky, což má za následek to, že mnoho Řeků přichází o práci.

Překlad článku Greek workers start 24-hour anti-austerity strike
presstv.ir/detail/2013/01/31/286515/greek-workers-start-24hour-strike

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat