Uvedl to britský think-tank.
V exkluzivním rozhovoru pro PressTV kritizoval ředitel think-tanku Bruges Group Evropskou unii a Mezinárodní měnový fond za to, že tlačí vlády k zavádění tvrdých škrtů a zvyšování daní, což těžce dopadá na méně majetné občany.
„Řešení, která razí Evropská unie a samozřejmě Mezinárodní měnový fond nepomáhají, ale ve skutečnosti ubližují,“ řekl Robert Oulds.
Oulds trval na tom, že jižní Evropa potřebuje chránit své sociální výdaje, podporovat důchodce a nezaměstnané, aby lidé utráceli více peněz lokálně.
>> Nezaměstnanost eurozóny dosáhla rekordu
>> MMF schválil půjčku Řecku v hodnotě 1,7 miliard eur
>> Evropská unie plánuje vlastní nezávislou špionážní agenturu
„Ale vše, co se děje je to, že Evropská centrální banka pumpuje miliardy do nezodpovědných bank a chce, aby vlády škrtaly ve výdajích,“ postěžoval si.
Připomínky přichází v době, kdy agentura Eurostat uveřejnila údaje, že celková míra nezaměstnanosti eurozóny dosáhla v červnu rekordních 12,1%, již čtvrtý měsíc po sobě byl rekord překonán.
„Přístup Evropské unii, který má chránit finanční instituce spíše než vlastní občany, je špatná cesta vpřed, kvůli tomu nedojde k ekonomickému růstu a bude i nadále vysoká nezaměstnanost,“ uvedl Oulds.
Evropa se ponořila do finanční krize na začátku roku 2008. Insolvence nyní ohrožuje těžce zadlužené státy jako Řecko, Portugalsko, Itálie, Irsko a Španělsko.
Zhoršení dluhové krize donutilo vlády Evropské unie přijmout tvrdá úsporná opatření a tvrdé ekonomické reformy, které spustily případy sociálních nepokojů a masivní protesty v mnoha evropských zemích.
Překlad článku EU solutions hurt more than help: UK think tank
www.presstv.ir/detail/2013/07/31/316579/eubacked-austerity-measures-hurt