Rubriky | Evropa

Řešení na úrovni EU víc ubližuje než pomáhá

Zveřejněno 01 srpna 2013 autorem FreePub

Uvedl to britský think-tank.

V exkluzivním rozhovoru pro PressTV kritizoval ředitel think-tanku Bruges Group Evropskou unii a Mezinárodní měnový fond za to, že tlačí vlády k zavádění tvrdých škrtů a zvyšování daní, což těžce dopadá na méně majetné občany.

„Řešení, která razí Evropská unie a samozřejmě Mezinárodní měnový fond nepomáhají, ale ve skutečnosti ubližují,“ řekl Robert Oulds.

Oulds trval na tom, že jižní Evropa potřebuje chránit své sociální výdaje, podporovat důchodce a nezaměstnané, aby lidé utráceli více peněz lokálně.

>> Nezaměstnanost eurozóny dosáhla rekordu
>> MMF schválil půjčku Řecku v hodnotě 1,7 miliard eur
>> Evropská unie plánuje vlastní nezávislou špionážní agenturu

„Ale vše, co se děje je to, že Evropská centrální banka pumpuje miliardy do nezodpovědných bank a chce, aby vlády škrtaly ve výdajích,“ postěžoval si.

Připomínky přichází v době, kdy agentura Eurostat uveřejnila údaje, že celková míra nezaměstnanosti eurozóny dosáhla v červnu rekordních 12,1%, již čtvrtý měsíc po sobě byl rekord překonán.

„Přístup Evropské unii, který má chránit finanční instituce spíše než vlastní občany, je špatná cesta vpřed, kvůli tomu nedojde k ekonomickému růstu a bude i nadále vysoká nezaměstnanost,“ uvedl Oulds.

Evropa se ponořila do finanční krize na začátku roku 2008. Insolvence nyní ohrožuje těžce zadlužené státy jako Řecko, Portugalsko, Itálie, Irsko a Španělsko.

Zhoršení dluhové krize donutilo vlády Evropské unie přijmout tvrdá úsporná opatření a tvrdé ekonomické reformy, které spustily případy sociálních nepokojů a masivní protesty v mnoha evropských zemích.

Překlad článku EU solutions hurt more than help: UK think tank
www.presstv.ir/detail/2013/07/31/316579/eubacked-austerity-measures-hurt

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat