Robotické včely opylují plodiny Monsanta [VIDEO]

Zveřejněno 28 května 2013 autorem FreePub

Opylovači se podílejí na rozmnožování některých druhů rostlin.

Když budete jíst mandle, řepu, meloun nebo popíjet kávu, tak přijímáte dávný vztah mezi opylovači a květinami. Od roku 1990 je zdraví včel po celém světě v úpadku a většina důkazů ukazuje na toxické pesticidy, které vyrábí korporace Shell a Bayer, a ztrátu genetické rozmanitosti v důsledků šíření monokultur GMO plodin, které se vyrábí v laboratořích korporací, jako je například Monsanto.

Ale nebojte se, skuteční živí opylovači – ptáci a včely – můžou být brzy irelevantní pro potravinové potřeby civilizace. Robotikové z Harvardu vyvíjejí řešení krize: roje robotických včel z titanu a plastu, které mohou opylovat obrovská dystopická pole tržních GMO plodin.

Harvard Microrobotics Lab pracuje na svém projektu Micro Air Vehicles od počátku roku 2009. Inspirovali se biomechanikou a sociální organizací včel. Tým vědců vytváří drobné okřídlené roboty létající z květu na květ, jsou imunní vůči toxinům, které kapou z okvětních lístků, a tak šíří pyl.

Dokonce se domnívají, že budou brzy moci naprogramovat robotické včely tak, aby žily v umělém úlu, koordinovaly algoritmy a komunikovaly mezi sebou o způsobu opylení a umístění jednotlivých plodin.

Samozřejmě, že zpráva z laboratoře zmiňuje i případné vojenské využití pro sledování a mapování – ale také můžou být tyto drobné kybernetické včely vybaveny hroty s neurotoxiny.

Další informace:
robobees.seas.harvard.edu
micro.seas.harvard.edu

Překlad článku Robotic Bees to Pollinate Monsanto Crops
earthfirstnews.wordpress.com/2013/04/08/robotic-bees-to-pollinate-monsanto-crops

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat