Rozumnou volbou dneška již není vlastnit, ale sdílet

Zveřejněno 02 května 2013 autorem FreePub

V tomto duchu se nesla moje přednáška na konferenci TEDxKošice.

Byl jsem nesmírně rád, že mě její organizátoři pozvali podělit se o myšlenku, která mi nedává už přes rok spát. A tak jsem předstoupil před sto členné publikem, které lze charakterizovat jako inteligentní, otevřené, přeje ale zároveň kritické.

Byla to první příležitost být otevřeně konfrontován s reakcemi a postoji, které tato, na dnešní dobu možná pro někoho radikální myšlenka, vyvolá.

Nebudu zastírat, že jsem měl jisté obavy. Přece jen je to jiné, než číst maily, ve kterých lidé na moji aktivitu reagují nebo si přečíst diskusi pod blogem, či články, které na toto téma už i tady vyšly. Případně osobní reakce dvou či tří posluchačů, když jsem o ní v takové skupince mluvil.

Jestli jsem zaujal publikum, jestli bych zaujal vás a jakou odezvu přednáška nakonec vyvolala, se podívejte v krátkém videu ze samotné konference.

Nesmírně mě povzbudilo, když jsem po mém vystoupení, získal velmi pozitivní odezvu a příslib pomoci od několika řečníků, místních organizátorů i organizátorů TEDxPrague, který byli hosty akce. A zároveň byl pozván opět předstoupit před publikum organizátory, v září se konajícího, TEDxNitra.

Motivem konferencí TED, pořádaných po celém světě jsou „myšlenky hodné šíření“. Je pro mě poctou, že i tato myšlenka (http://odkomunity.cz), kterou se snažím na Slovensku a v Čechách šířit, podle všeho splnila toto náročné kritérium organizátorů hned tří TEDx konferencí.

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat