Rubriky | Evropa

Tags |

Rusko představilo svůj válečný plán

Zveřejněno 01 října 2013 autorem FreePub

Rusko vyzvalo soukromé i státní podniky, aby dodávaly základní potřeby ruským ozbrojeným silám v případě vojenského konfliktu.

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu v pátek oznámil plán, který vyzývá ropné společnosti, jako je Gazprom, Lukoil a Rosněfť „aby měly takové rezervy, plány zadávání veřejných zakázek a smlouvy uzavřené předem.“

„Tyto společnosti by měly jasně vědět, co, kdy a v jaké době by nám měly poslat,“ řekl.

Ruský ministr obrany řekl, že se tato strategie vztahuje firmy týkající se dopravy a výroby elektrické energie, včetně monopolní železnice RŽD, státem vlastněné holdingové společnosti RusHydro a dalších.

>> Inspektoři OSN pro chemické zbraně dorazili do Sýrie
>> Syrská armáda postupuje tvrdě proti povstalcům na předměstí Damašku [VIDEO]
>> Šéf OSN: Všechny země musí zastavit krveprolití v Sýrii [VIDEO]

Šojgu dále uvedl, že Rusko plánuje vybudovat Národní obranné středisko působící jako generální ředitelství pro Nejvyšší vrchní velení v době války na nábřeží Frunzenskaya v Moskvě do konce roku 2014.

„Začali jsme se zřizováním Národního obranného střediska, která se bude skládat ze tří složek: centrum pro kontrolu strategických raketových sil, centrum pro bojovou kontrolu a centrum pro day-to-day management ozbrojených síly,“ řekl.

V srpnu Šojgu oznámil, Rusko začalo pracovat na vytvoření jednotného obranného centra, jehož cílem je zlepšit provozní řízení ozbrojených sil a zajistit rychlou reakci na strategické hrozby.

Podle ruského ministra by středisko monitorovalo strategické jaderné síly, vojenskou správu a problémy každodenního života ozbrojených sil.

Ruské ministerstvo mimořádných situací, generální štáb Ústředního velitelského centra, ruská Federální agentura pro atomovou energii (Rosatom) a oddělení všech ostatních federálních orgánů, které se zabývají možnými krizovými situacemi, budou spadat pod jednotné velení tohoto centra.

>> Syrská armáda postupuje proti povstalcům
>> Syrští militanti zničili židovské mauzoleum [VIDEO]
>> Americká válka v Sýrii může trvat desetiletí [VIDEO]


Foto: S-400 (SAM)

Překlad článku Russia unveils wartime plan
www.presstv.ir/detail/2013/09/28/326507/russia-unveils-wartime-plan/

Komentáře
  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat