Rusko odsuzuje severokorejskou jadernou zkoušku

Zveřejněno 14 února 2013 autorem FreePub

Rusko odsoudilo jadernou zkoušku Severní Koreje, kvůli porušení rezolucí Rady bezpečnosti OSN.

„Odsuzujeme tyto kroky Severní Koreje a vidíme je, spolu s nedávným startem balistické rakety, jako porušení rezolucí Rady bezpečnosti OSN,“ citovala agentura Interfax zdroj ruského ministerstva zahraničí.

Severokorejská státní tisková agentura Central (KCNA) uvedla, že dotyčná test odzkoušel „miniaturní“ zařízení a test byl proveden „perfektním způsobem.“

Potvrzení od Pchjongjangu přišlo tři hodiny po seismické aktivitě, která byla detekována některými monitorovacími agenturami z různých zemí, tato aktivita byla způsobena jaderným testem v 11:57 místního času (02:57 GMT).

Zemětřesení o síle 4,9 otřáslo Severní Koreou, uvedl US Geological Survey. Epicentrum bylo jen jeden kilometr hluboko a poblíž testovací střelnice.

Rusko také minulý měsíc hlasovalo na podporu usnesení uložit další sankce vůči Severní Koreji v reakci na jeho start rakety 12. prosince 2012.

Moskva také vyjádřila „hlubokou lítost“ ohledně prosincového severokorejského testu dalekonosné střely, o které Pchjongjang řekl, že byla součástí mírového vesmírného programu zaměřeného na uvedení satelitu na oběžnou dráhu.

Severní Korea provedla dva předchozí jaderné testy 9. října 2006 a 25 května 2009.

Překlad článku ‘Russia condemns N Korea nuclear test’
presstv.ir/detail/2013/02/12/288559/russia-condemns-n-korea-nuclear-test

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat