Rusko: V případě napadení použijeme jaderné zbraně

Zveřejněno 13 prosince 2013 autorem FreePub

Uvedl to místopředseda vlády Dmitrij Rogozin.

Rogozin varoval, že Rusko použije jaderné zbraně, pokud bude napadeno a dodal, že tato možnost slouží jako hlavní odstrašení pro potenciální provokatéry a agresory.

Klidně si experimentujte tak dlouho, jak chcete při nasazování nejaderných hlavic na strategické raketové nosiče. Ale mějte na paměti, že v případě útoku proti nám se určitě v určitých případech uchýlíme k použití jaderných zbraní, abychom ubránili naše území a státní zájmy,“ řekl ve středu Rogozin, šéf obranného průmyslu, ve svém projevu v dumě (ruská poslanecká sněmovna).

Poukázal na to, že je tato zásada zakotvena v ruské vojenské doktríně. Každý útočník nebo skupina agresorů by si toho měli být vědomi, řekl.

>> Čínské pohraniční město povolilo používání ruského rublu
>> USA s pomocí Švédska špehovaly Rusko [VIDEO]
>> Rusové radí vyhnout se Gmailu

Nikdy jsme nesnížili význam jaderných zbraní – zbraní odplaty – jako vyrovnání šancí,“ řekl Rogozin. Ruský Fond perspektivních výzkumů (FPI) bude rozvíjet vojenskou reakci na americkou strategii Konvenčních okamžitých globálních úderů (PGS),“ řekl v dumě Rogozin.

Zatím se FPI podívala na více než tisíc navržených nápadů a plánů pro práci na 60 projektech z nichž osm má nejvyšší prioritu, uvedl Rogozin. Odmítl prozradit jakékoliv podrobnosti, ale řekl, že je jeden z těchto projektů zaměřen na přípravu a reakci na americký PGS, což je „hlavní strategií“ Pentagonu.

PGS by umožnila Spojeným státům zasáhnout cíle kdekoliv na planetě pomoci konvenčních zbraní a do méně než hodiny.

Jak Rogozin vysvětlil dříve – tato strategie by dala Americe výhodu nad státem s jadernými zbraněmi a to díky lepším technickým schopnostem zbraní, včetně rychlosti, citovala ho agentura RIA Novosti.

>> Ruský GPS systém děsí americkou CIA
>> Putin: Kyjevské protesty nemají nic společného s EU, jde o volby

 

Překlad článku Russia will use nukes in case of a strike – official
rt.com/politics/nuclear-strike-attack-rogozin-053/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat