Rubriky | Evropa

Tags | , , ,

Rusové radí vyhnout se Gmailu

Zveřejněno 01 prosince 2013 autorem FreePub

Agenti ruské tajné služby doporučují regionálním vládním úředníkům nepoužívat Gmail od Googlu.

Tři nezávislé neidentifikované zdroje se znalostí vývoje řekly ruskému politickému a obchodnímu deníku Izvestija, že ruská Federální bezpečnostní služba (FSB) poslala před dvěma týdny zprávu telekomunikačním orgánům ruských regionů, ve které jim důrazně radí, aby nepoužívaly Gmail a další zámořské internetové služby.

Některé místní správy v jižní oblasti Rostov ihned následovaly tento rozkaz.

Doporučení přišlo po odhalení informátora Edwarda Snowdena, který poukázal na špionážní a šmírovací aktivity Washingtonu po celém světě.

>> Bílý dům bude zvažovat sankce proti Janukovyčovi
>> Noam Chomsky se pustil do lidí nevěřících v oficiální verzi 9/11 [VIDEO]
>> NSA je namočená v kampani amerických bezpilotních letounů

Snowden, kterému byl v srpnu udělen politický azyl v Rusku, odhalil dva přísně tajné špionážní programy americké vlády, díky kterým NSA a FBI odposlouchávaly miliony amerických a evropských telefonních záznamů a internetová data velkých internetových společností, jako jsou Facebook, Yahoo, Google, Apple a Microsoft.

V říjnu další dokument od Snowdena ukázal, že NSA „sklízí stovky milionů kontaktů ze seznamů osobních e-mailů a instant messaging účtů po celém světě, mnohé z nich patří Američanům,“ uvedl Washington Post.

„Během jediného dne v loňském roce speciální oddělení NSA shromáždilo 444 473 e-mailových adres z Yahoo, 105 068 z Hotmail, 82 857 z Facebooku, 33 697 z Gmailu a 22 881 z dalších nespecifikovaných poskytovatelů, uvádí internetová prezentace NSA v PowerPointu. Tato čísla popisují typický denní příjem dat, což dělá zhruba 250 milionů ročně,“ dodává zpráva Washington Post.

>> NSA se zaměřuje na ekonomickou špionáž [VIDEO]
>> CIA šmírovala finanční údaje Američanů [VIDEO]
>> NSA odposlouchávala telefony 35 světových vůdců

Překlad článku Russia officials advised to stay away from Gmail
www.presstv.ir/detail/2013/11/30/337430/russia-officials-advised-to-avoid-gmail/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.