Šest tipů jak přežít krizi v dnešním světě

Zveřejněno 23 února 2013 autorem FreePub

Pokud by například vypadla elektrická síť, měli byste záložní plán pro získání a uchování potravin?

Moderní městský život je minové pole toxických chemikálií a zdraví oslabujících znečišťujících látek, které mohou způsobit vážné dlouhodobé poškození zdraví, pokud se jim pečlivě nevyhnete nebo je alespoň řádně a pravidelně nezmírníte. Ale přežití moderního světa vyžaduje mnohem více než jen vyhýbání se toxickým chemikáliím – správná výživa, základní dovednosti a soběstačné živé systémy budou hrát klíčovou roli v přežívání toho, co může přijít ve velmi blízké budoucnosti.

Pokud by některé z aktuálně hrozících politických a ekonomických hrozeb nakonec vedly k sociálním otřesům, mohly by poničit nebo dokonce zastavit každodenní systémy, které většina z nás považuje za samozřejmost. Pokud by například vypadla elektrická síť ve vaší oblasti, měli byste záložní plán pro získání a uchování potravin? Nebo pokud by přestala téct voda z vodovodu – měli byste alternativní zdroj pro získávání pitné vody?

1) Zahrada
Říká se, že je celý svět pouhé tři dny od celkového hladovění, protože mnoho lidí nemá ani tušení, jak si vypěstovat své vlastní jídlo a spoléhají výhradně na obchody a restaurace. V případě závažné katastrofy by police s potravinami v obchodech určitě došly velmi rychle, takže mnoho lidí by bylo ve stavu beznadějné paniky.

To je důvod, proč byste si měli naplánovat zahradu nebo skleník, protože to je důležité pro dlouhodobé přežití vás a vaší rodiny. Naučit se jak pěstovat různé druhy potravin za různého počasí a různých klimatických podmínek má mnohem větší cenu než peníze, v krizi by vám to mohlo zachránit život.

Zde máte v češtině užitečné odkazy:
workonwire.net
zahrada.cz
fruitmap.sk

2) Naučte se a pochopte principy permakultury
Chcete-li využít zahradu, pak je zásadní pro přežití pochopit principy permakultury. Tento soběstačný způsob života, který zahrnuje učení, jak pěstovat organické potraviny a vyrábět elektřinu doma, vás zajistí bez ohledu na to, co se stane „systému“, vy a vaše rodina bude moci přežít samostatně.

Zde máte v češtině užitečné odkazy:
Permakulturní zahrada: Mýtus bezúdržbovosti
permakultura.cz
potravinovezahrady.cz
rodovystatek.cz

3) Investujte do zlata, stříbra a diamantů
Americký monetární systém se dnes točí kolem peněz s nuceným oběhem (fiat currency), které jsou tvořeny dluhem a řízeny centrální bankou, Federálním rezervním systémem, který měnu znehodnocuje po celá desetiletí.

Ale své finanční prostředky můžete ochránit tak, že převede své peníze do zlata, stříbra, diamantů nebo do jiných drahých kovů a drahých kamenů, které si uchovají svou hodnotu. Drahé kovy a drahé kameny si uchovají hodnotu v případě krize a mohou být použity pro směnu tolik potřebného zboží.

Poznámka překladatele: Takové investice mi přijdou ošemetné, cena zlata poslední dobou zvláštně „hapruje“ a samo o sobě vás to nenakrmí…a když není jídlo, tak vám ho nikdo neprodá ani za kamion diamantů. Smysl to podle mě má, dkyž máte spoustu jiných věcí zajištěných a už nevíte co s penězi.

4) Pravidelně čistěte a detoxikujte své tělo
Zdraví je skutečné bohatství a rozhodující složkou zachování zdraví je pravidelná detoxikace škodlivých chemických látek a toxinů, které se v průběhu času postupně hromadí. Pročištění tlustého střeva, jater, detoxikace „superpotravinami“ – to jsou skvělé způsoby, jak zajistit, že je váš imunitní systém vždy připraven na cokoliv.


Chcete přežít ekonomický kolaps? Být připraven na cokoliv? Chcete žít v souladu s přírodou? Pak se přidejte do naší facebookové stránky Přežijeme a dovíte se více!


5) Vždy pijte hodně čisté vody bez fluoridů – a musíte vědět, jak ji získat v případě krize
Čistá voda je nejzákladnější aspekt zachování života, a přesto mnoho lidí nebude vědět, kde ji najít, nebo jak ji získat v případě velké krize. Jestliže přestane téct voda a v obchodech už žádná voda nebude, co uděláte?

Nejlepší je začít přečištěnou vodou nebo vodou z pramene, můžete také naplnit sudy na dešťovou vodu. Voda z místních potoků a řek může být čištěna použitím filtračních systémů.

Neelektrické odpařovače vody také převádí špinavou vodu na čistou. Lze sehnat i přenosné filtry, kterými pumpujete pitnou vodu rovnou do láhve. Můžete také použít tablety na čištění vody.

Zde máte v češtině užitečné odkazy:
estudanky.cz

6) Objevte jedlé rostliny a zásobte organickými semeny
Znát rozdíl mezi jedlou a jedovatou rostlinou, které naleznete v přírodě, je užitečným nástrojem pro zajištění toho, že budete mít vždy co jíst. Vaše místní knihovny nebo knihkupectví pravděpodobně obsahují publikace o jedlých rostlinách, které jsou specifické pro vaši oblast a která vám pomůže dozvědět se více o tom, co je bezpečné jíst v případě nouze.

Je také dobré se zásobit na organickými, non-GMO semeny, a naučit se je zasadit a pěstovat.

Zde máte v češtině užitečné odkazy:
kanál na YouTube uživatele MILOSLAVJMP
Mapa ovocných stromů
Alternativní zdroje rostinné potravy ve střední Evropě

Překlad článku Six tips on surviving the modern world in the event of a crisis
http://www.naturalnews.com/035520_crisis_survival_tips.html

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat