Severní Korea schválila atomový útok na Spojené státy

Zveřejněno 04 dubna 2013 autorem FreePub

Severokorejská armáda říká, že obdržela schválení jaderného útoku na Spojené státy.

Jde o reakci na hrozby Washingtonu a jeho plánované nasazení pokročilého protiraketového systému na tichomořském ostrově Guam.

Generální štáb Korejské lidové armády (KPA) v prohlášení uvedl, že hrozba ze strany USA bude „zničena…špičkovými a diverzifikovanými prostředky jaderného úderu.“

„Nemilosrdná operace našich revolučních ozbrojených sil byla v tomto ohledu s konečnou platností prozkoumána a ratifikována,“ uvádí se v prohlášení, které publikovala korejská tisková agentura (KCNA).

„Spojené státy by měly přemýšlet o této vážné situaci,“ píše se v prohlášení. [zdroj]

„S ohledem na tuto situaci bude generální štáb KPA bude velet všem operacím v případě silných vojenských protiakcí,“ uvádí se dále v prohlášení.

Válka slov mezi Washingtonem a Pchjongjangem eskalovala po účasti amerických jaderných bombardérů B-52 a B-2, které se připojily k probíhajícímu společnému vojenskému cvičení Jižní Koreje a Spojených států.

11. března Soul a Washington zahájily své každoroční vojenské cvičení v blízkosti Korejského poloostrova. Do cvičení se zapojilo 10 000 jihokorejských a asi 3000 amerických vojáků.

Mezitím ve středu Pentagon uvedl, že Washington nasadí balistický systém THAAD na ostrov Guam v nadcházejících týdnech. Spojené státy také poslaly dva torpédoborce se systémem AEGIS do západního Tichomoří, aby odrazily jakýkoli útok.

„Oni (McCain a Decatur) budou připraveni reagovat na případné raketové hrozby pro naše spojence a naše území,“ řekl v úterý mluvčí Pentagonu George Little.

Minulý týden Severní Korea uvedla, že je její armáda připravena k útoku na „všechny americké vojenské základny v asijsko-pacifické oblasti, včetně americké pevniny, Havaje a Guamu“ a stejně tak Jižní Koreje.

Oznámení přišlo den poté, co Jižní Korea a Spojené státy podepsaly nový vojenský pakt.

Překlad článku ‚N Korea Army has final approval for nuclear attack on US‘
presstv.ir/detail/2013/04/03/296387/n-korea-army-has-approval-to-attack-us

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat