Rubriky | Asie a Pacifik

Severní Korea vyhrožuje Americe

Zveřejněno 20 března 2013 autorem FreePub

KLDR hrozí vojenskou akcí proti Spojeným státům a jejich spojencům.

A to pokud bude Washington pokračovat v letech bombardérů schopných nést jaderné zbraně nad Korejským poloostrovem.

Pchjongjang odsoudil společná vojenská cvičení Spojených států a Jižní Koreje a uvedl, že tato cvičení byla neodpustitelnou provokací a zkouškou invaze, uvedla dnes severokorejská tisková agentura KCNA.

„Spojené státy zavádí na Korejský poloostrov strategické jaderné úderné prostředky v době, kdy je situace na pokraji války,“ uvedl v prohlášení severokorejské ministerstvo zahraničí.

Severní Korea slibuje „tvrdé vojenské protiakce,“ pokud by znovu udělaly strategické bombardéry na Korejském poloostrově podobné manévry, uvedl mluvčí ministerstva zahraničí.

Epiderma - Slevomat.cz

Pentagon řekl, že nejméně jeden bombardér B-52 letěl nad Jižní Koreou během vojenských cvičení.

18. března náměstek ministra obrany Ashton Carter řekl, že Washington poskytne Jižní Koreji všechny dostupné vojenské prostředky „americkým nukleárním deštníkem.“

Soul a Washington zahájily týden trvající každoroční společné vojenské cvičení 11. března v blízkosti Korejského poloostrova i přes varování Pchjongjangu.

Do cvičení se zapojilo 10 000 jihokorejských a asi 3000 amerických vojáků.

Severní Korea tyto manévry odsoudila jako odrazový můstek k „jaderné válce.“ Pchjongjang odstřihnul komunikační linku se Soulem, jakmile vojenská cvičení začala, zatímco oznámil zrušení příměří z roku 1953.

7. března Rada bezpečnosti OSN jednomyslně schválila rezoluci, kterou navrhly Spojené státy a Čína, proti Severní Koreji kvůli jejímu třetímu jadernému testu. Rada uvalila sankce na finanční transakce Pchjongjangu.

Překlad článku North Korea threatens US over nuclear-capable bombers
presstv.ir/detail/2013/03/20/294499/north-korea-threatens-us-over-bombers/

Epiderma - Slevomat.cz

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.