Rubriky | Evropa

Tags |

Silvestr v Itálii: 2 mrtví, stovky zraněných

Zveřejněno 02 ledna 2013 autorem FreePub

A to vše navzdory vládním snahám o zvýšení povědomí o nebezpečích.

Policie řekla, že v celé Itálii bylo zraněno zhruba 361 lidí, včetně dvou teenagerů, kteří se zranili, když v autě vezli nelegální pyrotechniku, která explodovala v Neapoli.

Mezi dalšími zraněnými v Neapoli je také šestiletá dívka a pětiletý chlapec.

Policie oznámila, že v úterý zemřel 49 let starý stavitel poté, co raketa z ohňostroje vletěla do jeho obličeje v jižní oblasti Kampánie.

Ve stejném regionu zemřel 51 let starý majitel restaurace potí, co baterie ohňostrojů vybuchla u jeho hlavy při půlnoční oslavě v pondělí.

Několik raněných bylo samozřejmě i v jiných částech Itálie. Jedenáctiletý chlapec v Miláně ztratil tři prsty, když mu v rukách explodoval nevybuchlý ohňostroj.

„Tyto incidenty opět podtrhují, že nejzávažnější případy jsou spojeny s bezohledným užíváním nelegální pyrotechniky,“ tvrdí policie ve svém prohlášení.

Na Silvestra policie zabavila tisíce kusů nelegální zábavní pyrotechniky v celé zemi, aby zabránila opakování loňských událostí.

Celostátní šetření se rovněž podívalo na 261 lidí, kteří se údajně podíleli na distribuci a prodeji střelných zbraní, střelného prachu a rozbušek veřejnosti bez řádného povolení.

Překlad článku Two dead, 100s injured in Italian New Year’s celebrations
presstv.ir/detail/2013/01/01/281254/2-killed-from-italian-fireworks-displays

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat