Rubriky | Evropa

Snowden je nominován na Sacharovovu cenu za svobodu myšlení

Zveřejněno 25 září 2013 autorem FreePub

Edward Snowden byl v Evropském parlamentu nominován na Sacharovovu cenu za svobodu myšlení.

Evropský parlament minulý týden oznámil, že informátor Edward Snowdeno je jedním ze sedmi kandidátů na Sacharovovu cenu za svobodu myšlení za rok 2013.

Snowden byl nominován na popud stran Greens/EFA a GUE/NGL. [1]

„Edward Snowden riskoval svou svobodu, což nám pomáhá chránit ty naše a zaslouží si být ctěn za to, že vrhl světlo na systematické porušování občanských svobod ze strany amerických a evropských tajných služeb,“ tvrdí v prohlášení Greens/EFA.

„Místo toho, aby dostal azyl v EU, byl opuštěn zbabělými evropskými vládami. Doufáme, že naše nominace dostane širokou podporu v Evropském parlamentu, a že to může sloužit jako symbol odmítnutí tohoto hrubého, masivního a nezákonného zásahu do soukromí občanů po celém světě,“ dodali.

V minulosti byla Sacharovova cena udělena bývalému prezidentovi Jihoafrické republiky Nelsonovi Mandelovi, sovětskému disidentovi a autorovi Anatolij Marčenkovi a politickému aktivistovi Oswaldovi Payovi.

Novinář Glenn Greenwald, který je odpovědný za podávání zpráv o velké části uniklých dokumentů poskytnutých Edwardem Snowdenem, oznámil minulé úterý jeho nominaci na svém Twitteru.

Vítěz ocenění, který bude vybrán příští měsíc, obdrží 50 000 eur (65 000 dolarů). [2]

[1] http://www.europarl.europa.eu/news/en/news-room/content/20130916IPR20013/html/2013-Sakharov-Prize-for-Freedom-of-Thought-seven-nominations [2013 Sakharov Prize for Freedom of Thought – seven nominations]

[2] http://www.cbsnews.com/8301-202_162-57603219/edward-snowden-malala-yousafzai-among-candidates-for-european-unions-top-human-rights-prize/ [Edward Snowden, Malala Yousafzai among candidates for European Union’s top human rights prize AP]

Překlad článku Edward Snowden Nominated for Prestigious EU Humans Rights Award
www.trueactivist.com/edward-snowden-nominated-for-prestigious-eu-humans-rights-award/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat