Somálci? Ano! Švédové? Ne!

Zveřejněno 13 května 2013 autorem FreePub

Následující přehled článku z Länstidningen Östersund, tamních novin ze středozápadního Švédska, byl zaslán naším švédským korespondentem LN.

Jedná se o Gammalsvenskby (zhruba „Old Swedeville“ v americké angličtině), švédskou enklávu, která uvízla na Ukrajině během rozpadu ruské a sovětské říše.

Ukazuje se, že moderní multikulturní Švédsko, které tak horlivě absorbovalo kulturní obohacení ze Somálska a Iráku, není tak horlivé, aby přijalo uprchlíky, kteří jsou shodou okolností Švédové:

Länstidningen Östersund
Publikováno 28. října 2012 v 01:01

V roce 1781 bylo 1159 švédských zemědělců z Dagö v dnešním Estonsku přesunuto na Ukrajinu. Před několika lety několik potomků těchto stále Švédů žádalo o pobyt ve Švédsku. Ale byli okamžitě odmítnuti.

Před několika lety švédský rodina z Gammalsvenskby na Ukrajině žádala ve stáří o povolení, aby se mohla usadit ve Švédsku. Rodina jsou předky z Estonsko-švédské populace v obci, kde se stále mluví švédsky a švédština je jejich mateřský jazyk.

Nicméně Migrační rada jejich žádost odmítla, píše novinář Kjell Albin Abrahamson v Länstidningen Östersund. Ten nedávno navštívil Ukrajinu a švédskou vesnici, kde stále převládá otřesná chudoba.

„Možná, že měli být švédští vesničané negramotní, jako lidé ze Somálska,“ říká Kjell Albin Abrahamson, což je pro někoho z levicového tisku velmi neobvyklá reflexe.

Překlad článku Somalis? Yes! Swedes? No!
gatesofvienna.blogspot.cz/2012/10/somalis-yes-swedes-no.html

Komentáře
  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

  • Harmonika 28.9.2014 at 3.01

    Švédové (včetně jejich úřadů) jsou tak naivní, nebo hloupí?! Nevzali si ponaučení z Dánska, kde jim islámisté už pomalu dupou po krku?

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat