Rubriky | Svět

Tags | , ,

Souvisí GMO s alergiemi na lepek? [VIDEO]

Zveřejněno 29 listopadu 2013 autorem FreePub

GMO potraviny mohou být zodpovědné za nemoci, které souvisí s lepkem.

Nová zpráva uveřejněná v úterý Institutem pro zodpovědné technologie (IRT) tvrdí, že střevní poruchy související s lepkem nyní trápí 18 milionů Američanů. Zpráva cituje data z amerického ministerstva zemědělství, Agentury pro ochranu životního prostředí a přezkumy z lékařských časopisů i mezinárodního výzkumu.

„Citlivost na lepek může být v rozsahu od mírného nepohodlí – jako je nadýmání či celiakie – až po vážné autoimunitní stavy, které, pokud nejsou diagnostikovány, zvyšují čtyřnásobně riziko smrti, “ řekl Jeffrey M. Smith, výkonný řditel IRT v prohlášení na svých internetových stránkách.

Smith citoval, jak „může být spouštěčem zavedení geneticky modifikovaných organismů do amerických dodávek poravin, k čemuž došlo v polovině 90. let,“ popisuje devět geneticky modifikovaných plodin, které jsou v současné době na americkém trhu.

Sója, kukuřice, bavlna (na olej), řepka (na olej), cukr z cukrové řepy, cukety, žlutý squash, havajská papája a vojtěška – v těchto plodinách „Bt-toxin, glyfosát a další komponenty GMO jsou spojeny s pěti podmínkami, které mohou spustit, nebo zhoršit nemoci související s lepkem,“ uvedl Smith.

Je to Bt-toxin v geneticky modifikovaných potravinách, který zabíjí hmyz pomocí „proražení díry v jeho buňkách.“ Toxin je přítomen v každém jádru Bt-kukuřice a přežije lidské trávení – studie z roku 2012 potvrzuje, že stejně tak prorazí díry i do lidských buněk.

>> Zpráva Are Genetically Modified Foods a Gut-Wrenching Combination?
>> IRT: Gluten Disorders linked to GMOs – New Report
>> 10 důvodů, proč nepotřebujeme GMO potraviny

Poškození související s GMo bylo spojeno s pěti různými oblastmi – střevní propustnost, nevyváženost střevních bakterií, imunitní aktivace a alergické reakce, poruchy trávení a poškození střevní stěny.

IRT zpráva také ukázala, že glyfosát – zabiják plevele prodávaný pod značkou Roundup – má negativní vliv na střevní bakterie. Geneticky modifikované plodiny obsahují při sklizni vysoké hladiny tohoto toxinu.

„I při minimální expozici může glyfosát výrazně snížit populaci prospěšných střevních bakterií a podporuje přemnožení škodlivých kmenů,“ zjistila zpráva.

Dr. Tom O’Bryan, mezinárodně uznávaný expert na citlivost na lepek a celiakii, říká, že „zavedení GMO je velmi podezřelým kandidátem na vysvětlení rychlého nárůstu nemocí souvisejících s lepkem během posledních 17 let.“

Internistka Emily Linder nabídla posilu pro zjištění této zprávy. Zavedla svým pacientům dietu bez GMO a zjistila, že zotavení se ze střevních nemocí bylo rychlejší a úplnější.

„Věřím, že GMO v naší stravě přispívá k nárůstu citlivosti na lepek v populaci Spojených států,“ uvedla Linder ve zprávě.

>> Glyfosát z Roundupu nalezen v moči Evropanů
>> Vědec a bývalý zastánce GMO mluví o nebezpečí GMO
>> Vědci upozornili na problém bezpečnosti GM plodin


Zdroje lepku. Ve směru hodinových ručiček shora: Pšeničná mouka, špalda, ječmen a žitné vločky.

Překlad článku GMOs linked to gluten disorders plaguing 18 million Americans – report
hrt.com/usa/gmo-gluten-sensitivity-trigger-343/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.