Španělé demonstrovali v Madridu proti propouštění

Zveřejněno 24 února 2013 autorem FreePub

Pracovníci letecké společnosti Iberia demonstrovali v Madridu proti propouštění.

Společnost Iberia plánuje propustit tisíce zaměstnanců. V pátek se zaměstnanci Iberie sešli v poslední den jejich původní pětidenní stávky. Podle zpráv byla stávka zahájena na protest proti snižování počtu pracovních míst a nízkým platům.

Od pondělí do pátku společnost musela zrušit více než 400 letů. Zrušení letů stála společnost a bojující španělskou ekonomiku miliony eur.

Ve snaze snížit náklady se Iberia spojila s British Airways v roce 2011 a zformovaly tak International Airlines Group (IAG). Spojení bylo napadeno pracovníky Iberie i obyčejnými Španěly.

Minulý týden IAG oznámila plány na zrušení 3800 pracovních míst u Iberie z celkových 20 000. Palubní průvodčí, pozemní personál i pracovníci údržby na tyto plány odpověděli pětidenní stávkou od pondělí do pátku.

Iberia vykázala ztrátu 262 milionů eur v prvních devíti měsících roku 2012. Mezitím španělské odbory říkají, že naplánovaly další stávky od 4. do 8. a od 18. do 22. března.

Poškozena globální finanční krizí se španělská ekonomika zhroutila do recese ve druhé polovině roku 2008, ztraceny byly miliony pracovních míst.

Překlad článku Spain Iberia workers hold demo in Madrid to protest job cuts
presstv.ir/detail/2013/02/22/290293/spain-iberia-workers-hold-demo-in-madrid

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat