Rubriky | Evropa

Španělská žena se upálila před bankou

Zveřejněno 20 února 2013 autorem FreePub

Španělka se zapálila u banky ve městě na východě Španělska, protože přišla o domov kvůli dluhům.

Místní úředníci řekli, že 47 let stará žena se v pondělí polila hořlavou kapalinou a zapálila se po vstupu do banky ve městě Almassora. Policii a záchranářům se podařilo ženu zachránit a uhasit plameny. Poté byla převezena vrtulníkem do nemocnice ve Valencii.

Zprávy tvrdí, že má popáleniny na polovině těla.

Španělské banky jsou obviňovány z hypotečních zabavování a vystěhovávání majitelů domů. Za posledních několik měsíců bylo hlášeno nejméně pět souvisejících sebevražd.

4. ledna 63 let starý už, který trpěl finančními problémy, zemřel po sebeupálení v nemocnici Carlos Haya ve městě Malaga. 2. ledna se upálil 57 let starý Španěl na protest proti sociální nespravedlnosti a vysokým nákladům na bydlení.

Veřejný protest proti vystěhovávání a sebevraždám donutil španělskou vládnoucí stranu, aby souhlasila s diskuzí o možných změnách právních předpisů v oblasti hypoték.

Poškozena globální finanční krizí se španělská ekonomika zhroutila do recese ve druhé polovině roku 2008, ztraceny byly miliony pracovních míst. Nezaměstnanost je v zemi v současné době zhruba na úrovni 26%.

Překlad článku ‘Spanish woman set self afire at bank’
presstv.ir/detail/2013/02/19/289703/spanish-woman-set-self-afire-at-bank

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat