Rubriky | Evropa

Španělská žena se upálila před bankou

Zveřejněno 20 února 2013 autorem FreePub

Španělka se zapálila u banky ve městě na východě Španělska, protože přišla o domov kvůli dluhům.

Místní úředníci řekli, že 47 let stará žena se v pondělí polila hořlavou kapalinou a zapálila se po vstupu do banky ve městě Almassora. Policii a záchranářům se podařilo ženu zachránit a uhasit plameny. Poté byla převezena vrtulníkem do nemocnice ve Valencii.

Zprávy tvrdí, že má popáleniny na polovině těla.

Španělské banky jsou obviňovány z hypotečních zabavování a vystěhovávání majitelů domů. Za posledních několik měsíců bylo hlášeno nejméně pět souvisejících sebevražd.

4. ledna 63 let starý už, který trpěl finančními problémy, zemřel po sebeupálení v nemocnici Carlos Haya ve městě Malaga. 2. ledna se upálil 57 let starý Španěl na protest proti sociální nespravedlnosti a vysokým nákladům na bydlení.

Veřejný protest proti vystěhovávání a sebevraždám donutil španělskou vládnoucí stranu, aby souhlasila s diskuzí o možných změnách právních předpisů v oblasti hypoték.

Poškozena globální finanční krizí se španělská ekonomika zhroutila do recese ve druhé polovině roku 2008, ztraceny byly miliony pracovních míst. Nezaměstnanost je v zemi v současné době zhruba na úrovni 26%.

Překlad článku ‘Spanish woman set self afire at bank’
presstv.ir/detail/2013/02/19/289703/spanish-woman-set-self-afire-at-bank

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

„Mějte dobrou náladu. Dobrá nálada vaše problémy sice nevyřeší, ale naštve tolik lidí kolem, že stojí za to si ji užít.“ Jan Werich