Rubriky | Ameriky, Evropa

Španělsko považuje špionáž ze strany USA za nepřijatelnou [VIDEO]

Zveřejněno 03 listopadu 2013 autorem FreePub

Španělské ministerstvo zahraničí uvedlo, že je špionáž ze strany USA nepřijatelná.

Španělské ministerstvo zahraničí v pondělí uvedlo, že doručilo zprávu americkému velvyslanci Jamesovi Costosovi jen několik hodin po zprávách, že americká NSA špehovala 60 milionů španělských telefonních hovorů za jeden jediný měsíc.

„Španělsko zdůraznilo Spojeným státům význam zachování atmosféry důvěry…a svůj zájem o pochopení plného dosahu praktik, které, pokud je to pravda, budou považovány za nevhodné a nepřijatelné mezi spojenci,“ uvedlo ministerstvo.

Je to podruhé za méně než týden, kdy byl španělskou vládou povolán americký velvyslanec v reakci na nelegální špionáž americké vlády vůči evropským zemím.

Madrid také požádal Washington, aby poskytl podrobnosti o nahlášení odposlechů španělských občanů.


Pokud video nefunguje, je ke stažení >> zde <<

>> Hollande žádá odpovědi od Obamy kvůli špionáži NSA [VIDEO]
>> EU zvažuje sankce proti Spojeným státům kvůli špionáži [VIDEO]
>> Pochod milionu masek v Praze

Minulý týden španělský premiér Mariano Rajoy řekl, že dosud neobdržel žádné informace o tom, že Spojené státy špehovaly jeho zemi.

Španělský deník El Mundo ukázal, že NSA sbírala obrovské množství dat v prosinci 2012 z internetových vyhledávačů, e-mailů a sociálních sítí.

Mezitím německý ministr vnitra Hans-Peter Friedrich minulý týden v neděli prohlásil, že je jeho důvěra vůči Spojeným státům otřesena po nedávném odhalení, že NSA špehovala soukromé telefonní hovory německé kancléřky Angely Merkelové.

Zpráva publikovaná 26. října německým týdeníkem Der Spiegel ukázala, že byl mobil Merkelové zařazen do NSA Special Collection Service (SCS) od roku 2002 a že její telefonní číslo tam stále bylo i v červnu 2013.

Francouzský ministr vnitra Manuel Valls popsal nedávné odhalení americké špionáže Francie jako „šokující.“

Jeho prohlášení přišlo v návaznosti na zprávu francouzského deníku Lem onde, který ukázal, že NSA tajně odposlouchávala více než 70 milionů telefonních hovorů ve Francii na začátku tohoto roku a zaměřila se na vysoce postavené francouzské politiky a jedince v byznysu.

Snowden, který dostal 1. srpna politický azyl v Rusku, byl ve Spojených státech obviněn ze špionáže a krádeže státního majetku po úniků dokumentů, které odhalily, že NSA a FBI tajně shromažďovaly informace o lidech v USA a i o lidech po celém světě.

>> Řecký prezident varoval před úspornými opatřeními
>> V EU pracuje skoro 880 tisíc otroků
>> OSN: Nálety bezpilotních letounů ohrožují globální bezpečnost [VIDEO]

Překlad článku US spying on Spain unacceptable: Foreign Ministry
www.presstv.ir/detail/2013/10/28/331747/us-spying-on-spain-unacceptable/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat