Rubriky | Ameriky

Tags | ,

Spojené státy hladoví

Zveřejněno 12 září 2013 autorem FreePub

Zhruba 14,5 milionů amerických domácností mělo loni problém sehnat jídlo pro svou rodinu.

Ze 7 milionů z těchto domácností nejméně jeden člen rodiny musel vynechat jídlo nebo jíst méně kvůli nedostatku peněz. Tato čísla jsou od roku 2008 víceméně stejná.

Ekonomický výzkumný servis amerického ministerstva zemědělství (USDA) vydal zprávu, která zjistila počet domácností, které se musely omezit v jídle nebo dokonce některá jídla vynechat, protože si nemůžou finančně dovolit dostatek potravin nebo jejich dražší a zdravější varianty.

Podle zprávy na tom bylo špatně z pohledu potravinové bezpečnosti mezi roky 2010 a 2012 v průměru 20% domácností ve státě Mississippi. Během této doby byl v průměru v každé dvanácté domácnosti v Arkansasu jeden člen rodiny, který musel vynechat jídlo nebo jíst méně kvůli nedostatku peněz. Tyto dva americké státy jsou nejvíce zasaženy hladem.

Není překvapením, že tyto dva státy patří mezi nejchudší státy USA. V deseti státech byl medián příjmu domácností nižší, než je celostátní medián 50 502 dolarů. V Mississippi a Arkansasu dosahuje medián příjmu méně než 40 000 dolarů. Z těchto deseti států má osm nejvyšší míru chudoby v USA.

>> Kterak Jan Korál z NWOO.org prorazil cenzuru České televize
>> 59% Američanů je proti úderu na Sýrii
>> Jaké jsou platy amerických vojáků?

Ross Fraser, mluvčí charity Feeding America, vysvětlil, že nízká potravinová bezpečnost nutně neznamená, že rodiny hladoví. Zatímco se lidé můžou po některém jídle cítit plní, je výživné jídlo drahé. „Lidé často musí provést nešťastné rozhodnutí, co sní,“ dodal Fraser.

Podle průzkumu Gallup-Healthways z roku 2012 lidé v 9 z těchto 10 států měly nižší pravděpodobnost, že jí zdravěji, než je celkový národní průměr. Missouri a Tennessee jsou třetím a druhým státem, které jsou na tom v tomto ohledu nejhůř.

>> Gallup-Healthways: 2012 State of Well-Being

Možná vás překvapí, že většina z těchto 10 států má nadprůměrnou míru obezity. Mississippi a Arkansas jsou druhým a třetím nejobéznějším státem USA za rok 2012.

„Nedostatek zdravého jídla u rodin těchto států je jeden z důvodů, proč jsou velmi chudí lidé obézní. Je to proto, že si nemohou dovolit výživné potraviny bohaté na bílkoviny,“ vysvětlil Fraser.

Na základě tříletého výzkumu mezi roky 2010 a 2012 zpráva USDA jménem Household Food Security identifikovala státy s nejvyšším podílem obyvatelstva s nízkou či velmi nízkou potravinovou bezpečností. Zpráva měří, kolik domácností má nízkou potravinovou bezpečnost, tj. kolik domácností je schopno jíst tři pořádná jídla denně, ale které jsou zároveň nuceny snížit kvalitu jídla. Velmi nízká potravinová bezpečnost se týká domácností, které snižují příjem jídla a jejichž stravovací návyky jsou narušeny kvůli nedostupnosti jídla.

>> Rusko: Americký útok na Sýrii může způsobit jadernou katastrofu
>> Válka proti Sýrii je předehra třetí světové války
>> Většina Britů je proti útoku na Sýrii


Obrázek je pouze ilustrační.

Překlad článku US states where the most people go hungry
www.presstv.ir/detail/2013/09/09/322884/us-states-where-the-most-people-go-hungry

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat