Stovky pro-talibanských pákistánských bojovníků se přidaly k syrským rebelům

Zveřejněno 15 července 2013 autorem FreePub


Stovky pro-talibanských teroristů z Pákistánu se připojily k ozbrojencům, kteří bojují proti vládě syrského prezidenta Bašára al-Assada.

V neděli velitelé Tehrik-i-Taliban Pákistán (TTP) v Pákistánu řekli, že zřídili tábory a poslail stovky bojovníků do Sýrie.

„Zřídili jsme naše vlastní tábory v Sýrii. Někteří z našich lidí tam půjdou a poté, co tam stráví nějaký čas bojem, se vrátí,“ řekl talibanský velitel pod podmínkou anonymity.

>> Wikipedia: Tehrik-i-Taliban Pakistan
>> Rusko: Syrští povstalci použili sarin
>> Spojené státy odkládají pomoc syrským povstalcům

Další velitel poznamenal, že bojovníci napojeni na al-Kájdu budou k dispozici, až je jejich „bratři“ budou potřebovat s tím, že rozhodnutí poslat další lidi přišlo na žádost „arabských přátel“.

Zahraničím sponzorovaní bojovníci v Sýrii si vybrali svou daň na životech mnoha lidí, včetně velkého počtu syrských vojáků a bezpečnostního personálu, od začátku nepokojů v březnu 2011.

Damašek tvrdí, že je chaos řízený ze zahraničí a existují zprávy, že je velmi vysoký počet bojovníků cizí státní příslušnosti.

12. července Mohammad Amin, talibanský operativec a „koordinátor syrské základy,“ řekl, že byla v Sýrii asi před šesti měsíci zřízena základna Talibanu. Dodal, že pošle „informace a zpětnou vazbu“ o situaci v Sýrii.

Západní mocnosti a jejich regionální spojenci, včetně Izraele, Turecka, Saúdské Arábie a Kataru, jsou partnery při podpoře protisyrských militantních skupin, včetně teroristů napojených na al-Kájdu, aby destabilizovali Sýrii a svrhli syrskou vládu.

>> Statistika konfliktu v Sýrii: 100 191 obětí
>> Američané jsou proti vyzbrojování syrských rebelů
>> 68% Američanů je proti vojenské intervenci v Sýrii

Překlad článku Hundreds of Pakistan pro-Taliban militants join fight against Syria
www.presstv.ir/detail/2013/07/14/313765/pakistan-taliban-join-syria-militants

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.